Stacja, przystanek osobowy znajduje się w województwie śląskim.
Jest położona pomiędzy stacjami Wisła Głębce (południowy – wschód)
i Wisła Uzdrowisko (północ).
Peron i tor są w osi północ-południe.
Na dworcu znajdują się peron, tor i zejście do ulicy.

Oznaczenia dla osób niewidomych są na peronie. Toalet brak. Zapowiedzi megafonowych nie ma. Wind brak. Kas biletowych nie ma.
Na przystanku Wisła Kopydło zatrzymują się pociągi osobowe.

Peron

Na przystanku mamy peron boczny jednokrawędziowy.
Na peronie są oznaczenia dla osób niewidomych, guzki na linii bezpieczeństwa.
Peron jest niski około 30 cm od pgs.

Stojąc na peronie zwróconym w kierunku południowym po lewej stronie mamy tor, a po prawej trawę i krzaki.
W 1/3 długości peronu od strony wejścia jest długie zadaszenie z ławką. Słupy, latarnie i tablice są ustawione na trawie.

Idąc peronem w kierunku południowym, tor jest z naszej lewej strony, na końcu peronu po stronie południowej mamy zejście z peronu. Poznamy je po tym, że gdy będziemy szli na południe to w pewnym miejscu po minięciu tablic z rozkładem, trawa się skończy i z prawej strony będą płytki chodnikowe.

Wysiadając na przystanku osobowym Wisła Kopydło, jadąc od strony Ustronia będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu, Jeśli będziemy jechali od strony Wisły Głębce będziemy wysiadali na lewą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.

Wyjście z peronu

Idąc peronem na południe, na jego końcu dochodzimy do miejsca, w którym zamiast trawy będą płytki chodnikowe. Obracamy się tyłem do toru i idziemy około 10m, aż dojdziemy do asfaltowej drogi. Przy płytkach i drodze asfaltowej jest trawa, gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Skręcamy w lewo i idziemy po asfalcie około 30 m. Droga idzie w dół. W pewnym momencie jest ostry łuk w lewo a za nim tunel, którym przechodzimy pod torem. Idziemy prosto, dochodząc do ulicy. Jeśli pójdziemy tą ulicą dalej to dojdziemy do głównej drogi, czyli ul. 1-go Maja.

Wchodząc na dworzec

Idąc drogą asfaltową dochodzimy do tunelu pod torem. Przechodzimy przez tunel i tak jak droga asfaltowa skręcamy w prawo i idziemy na północ. Droga cały czas jest pod górkę. Po przejściu około 30m z prawej strony będziemy mieli płytki chodnikowe, na które wchodzimy, czyli skręcamy w prawo. Idziemy prosto po płytkach, aż poczujemy betonowe podłoże.

Jesteśmy na początku peronu. Tor jest przed nami. Obracamy się w lewo i idziemy w okolicę zadaszenia. W tym miejscu, zatrzyma się jakaś część składu.

Warto wiedzieć

Przy wysiadaniu z pociągu należy pamiętać, że peron jest niski.
Wysiadając na przystanku osobowym Wisła Kopydło, jadąc od strony Ustronia będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu, Jeśli będziemy jechali od strony Wisły Głębce będziemy wysiadali na lewą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.
Przy płytkach i drodze asfaltowej pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Katarzyny Słowik, Anny Słowik i Artura Forkasiewicza za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 1 marca 2021r. Artur Słowik