TYFLOAkademia to kanał edukacyjny w serwisie YouTube powstały 06.04.2020 roku. Kanał założony i prowadzony przez osoby niewidome. Traktujący o ich codziennym życiu i przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z niewidomymi. Każdy dodawany materiał zawiera opisy audiodeskrypcyjne, ponieważ nagrywający mówią co robią w czasie rzeczywistym. To sprawia, że filmy są w pełni dostępne, zarówno dla widzących jak i niewidomych.

Ręka na ekranie brajlowskimTYFLOAkademia jest odpowiedzią na zainteresowanie i pytania osób widzących, chcących poszerzyć posiadaną wiedzę. Na temat niewidomych i ich potrzeb. Nasze filmy zarówno uczą osoby niewidzące, jak korzystać z dedykowanych dla nich rozwiązań, jak i pokazują ich codzienne życie – bardzo często dokładnie takie, jak to osób widzących.
Materiały na kanał może tworzyć każda osoba z dysfunkcją narządu wzroku, która uważa, że ma coś wartościowego do przekazania. Zasady nagrywania treści na kanał znajdziecie w zakładce STAŃ SIĘ JEDNYM Z NAS.