Rondo Kocmyrzowskie znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. Na wschód i zachód ronda biegnie ulica gen. Andersa. Na południe biegnie ul. Bieńczycka, a na północ ul. Kocmyrzowska. Wszystkie jezdnie po jakich będziemy się poruszać są dwupasmowe. Jest to węzeł przesiadkowy zarówno tramwajowy, jak i autobusowy.
Nazwą Rondo Kocmyrzowskie opatrzone są cztery przystanki autobusowe i cztery przystanki tramwajowe. Rondo posiada przejścia dla pieszych zaopatrzone w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się zawsze po zjeździe z ronda. Węzeł ten posiada również wiele ścieżek rowerowych. Ścieżki te są asfaltowe, a chodniki dla pieszych brukowe. Gdy poruszamy się po rondzie kocmyrzowskim według wskazówek zegara, po stronie wschodniej i południowej będziemy mieć ścieżki rowerowe po stronie prawej chodnika, a po stronie zachodniej i północnej ronda ścieżki rowerowe znajdują się po stronie lewej. Trzeba jednak uważać, gdyż ścieżki rowerowe biegną czasem prostopadle do kierunku pieszego poruszania się.

Kierunki przesiadek z Ronda Kocmyrzowskiego

Kierunek północny ul. Kocmyrzowska to kierunek Wzgórza Krzesławickie. Kierunek południe to Rondo Czyżyńskie i Śródmieście.
Kierunek wschód to Plac Centralny im. Ronalda Reagana.
Kierunek zachód to Mistrzejowice lub Śródmieście.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje.

Dane z dnia, 25 kwietnia 2020 r. Wawrzyniec Krupa