Aplikacja na system iOS. Obsługiwana w Języku polskim, płatna.

Dla osób obsługujących smartfony ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja QR Voice Sticker.
Jest płatna, ale niedroga – kilka lub kilkanaście złotych. Zakupując aplikację, musimy wykupić również naklejki – komplet składa się z kilku arkuszy formatu A4, które po zakupie zostaną nam przesłane pocztą. Można je także pobrać za darmo, ale wtedy trzeba je samemu wydrukować, wyciąć i nakleić, więc raczej prostszym rozwiązaniem jest ich zakup – koszt około 20 zł.
Na jednym arkuszu mieści się 88 naklejek.

Na przedmiot, który chcemy opisać, naklejamy kod i skanujemy aplikacją. Słyszymy niski brzęczący dźwięk i komunikat: „NIE ROZPOZNANO ETYKIETY”, oznacza to, że nie została przypisana nazwa do danego kodu. Można ją nadać, wpisując ręcznie lub poprzez komunikat głosowy. Trzeba znaleźć przycisk: „EDYTUJ OPIS” – w przypadku tekstowej informacji lub: „ODTWARZAJ”, jeśli chcemy nagrać głosową notatkę. Może być to dłuższa informacja np. nazwa produktu i sposób przyrządzenia, wartości odżywcze itp. Następnie zakańczamy edycję przyciskiem „OK”. Po ponownym zeskanowaniu kodu, usłyszymy łagodne krótkie piknięcie i zostanie odtworzona nasza informacja.

Jeśli np. opisaliśmy kodem słoiczek, do którego po opróżnieniu wsypiemy inną zawartość, dużym plusem jest to, że nazwę kodu można zmienić. Oczywiście naklejki są papierowe, więc lepiej, żeby był to produkt sypki, ponieważ jeśli będziemy chcieli umyć pojemnik i zachlapiemy naklejkę, będzie ona do wyrzucenia.

Zdarza się, że mamy problem z zeskanowaniem kodu, może to oznaczać, że w pomieszczeniu jest zbyt ciemno. Wtedy szukamy przycisku: „LAMPA BŁYSKOWA ZGASZONA”, po jego kliknięciu, włączymy lampę i problem powinien zniknąć.

W aplikacji jest przycisk: „USTAWIENIA”, gdzie są wszystkie istotne informacje o pozyskaniu kodów oraz krótka instrukcja obsługi.

Pobierz QR Voice Sticker z App Store.

Opis z dnia, 4 maja 2021 r. Monika Czerczak