Plac Inwalidów to skrzyżowanie ulic Alei Trzech Wieszczy oraz ul. Karmelickiej i Królewskiej. Aleje biegną z północy na południe, natomiast ul. Karmelicka odchodzi na wschód, a ul. Królewska na zachód. Aleje to ulica dwupasmowa, której pasy jezdni są oddzielone pasem zieleni. Wzdłuż ulic Karmelickiej i Królewskiej jeżdżą tramwaje.

Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Na przystankach i w okolicy przejść dla pieszych są pasy integracyjne zrobione z guzków.
Przystanki tramwajowe są przed skrzyżowaniem, natomiast autobusy, które jeżdżą Alejami zatrzymują się na przystankach, które są za skrzyżowaniem.

Na południowo-zachodnim rogu skrzyżowania jest park który jest przy chodniku oddzielony niskim murkiem. Na pozostałych rogach skrzyżowania są budynki.

Tramwajami na zachód pojedziemy w kierunku Szkoły Masażu i Bronowic, natomiast na wschód w kierunku Teatru Bagatela, Starego Miasta i Dworca Głównego.
Autobusami na południe pojedziemy w kierunku Jubilata, Ronda Grunwaldzkiego i Ronda Mateczny. Na północ autobusami pojedziemy w kierunku Nowego Kleparza i Dworca Głównego.

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 20 listopada 2020 r. Artur Słowik