Stacja znajduje się w województwie podkarpackim.
Jest położona pomiędzy stacjami: Przeworsk (wschód) i Rzeszów (zachód).
Perony i tory są w osi wschód-zachód.
Na dworcu znajdują się perony, budynek dworca i kładka nad torami.

Oznaczenia dla osób niewidomych są na peronie i w budynku dworca. Toaleta znajduje się w budynku dworcowym. Zapowiedzi megafonowe są wygłaszane przez pracownika kolei. Windy są sprawne. Kasy biletowe znajdują się w budynku dworca.
Na stacji Łańcut zatrzymują się pociągi osobowe i pospieszne.
W okolicy dworca znajdują się dwa parkingi.

Perony

Na stacji mamy jeden peron, z którego odprawiani są podróżni, oraz peron przejściowy przy budynku dworca.
Peron 1, jest wyspowy i dwukrawędziowy. Peron przejściowy boczny jest jednokrawędziowy. Przy krawędzi peronowej jest ustawiony płot, zabezpieczający podróżnych przed spadnięciem na tory. Przy tym peronie, na przeciwko płotu jest budynek dworca. Pomiędzy płotem, a budynkiem dworca jest trawa, gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Numeracja torów przy peronach stojąc twarzą w kierunku zachodnim (Rzeszów):
Peron 1, po lewej tor nr 1, po prawej tor nr 2

Na peronie są oznaczenia dla osób niewidomych. Guzki na linii bezpieczeństwa.
Peron jest średniej wysokości około 55 cm od pgs.
Wyjście z peronu znajduje się na jego końcu, po stronie wschodniej (Przeworsk). Są tam schody i winda.
W 1/3, połowie i 2/3 długości peronu, mamy zadaszenia z ławkami.

Słupy, latarnie, ławki i tablice są ustawione w osi peronu.
Idąc od kładki, na zachód (Rzeszów), peronem przejściowym po prawej stronie mamy trawnik, a za nim płot, za którym jest tor. W odległości około 20 m. od kładki idąc na zachód po lewej jest budynek dworca.

Pociągi w kierunku Przeworska i Stalowej Woli odjeżdżają z toru nr 1 natomiast pociągi w kierunku Rzeszowa odjeżdżają z toru nr 2.
Wsiadając do pociągu, należy ustawić się na peronie w okolicy drugiego zadaszenia, tam zatrzyma się jakaś część składu.

Wyjścia z peronu

Na końcu peronu nr 1, po stronie wschodniej (Przeworsk), mamy wyjście z peronu. Idąc prawą stroną peronu, przy linii bezpieczeństwa (guzki), na końcu peronu dojdziemy do schodów, które prowadzą na kładkę nad torami.
Z lewej strony schodów jest chodnik prowadzący pod kładkę. Po lewej stronie jest metalowe ogrodzenie, za którym jest tor. Po minięciu schodów z prawej strony, jesteśmy pod kładką. Tu chodnik skręca w prawo. Idąc nim za około 2 m. po lewej stronie mamy wejście do windy. Windą tą wyjedziemy na kładkę nad torami.

Po zejściu schodami z kładki na peron przejściowy, stoimy na chodniku. Po lewej stronie mamy parking. Idziemy prosto na zachód i po przejściu około 25 m. dojdziemy do budynku dworca. Trzymając się lewej strony (ściana budynku), za około 15m. dojdziemy do drzwi, które otwieramy ciągnąc za uchwyt. Drzwiami tymi wejdziemy do budynku dworca w okolicy WC. Mijając te drzwi i idąc dalej wzdłuż budynku, za około 20 m. dojdziemy do drzwi na fotokomórkę, które rozsuwają się na boki. Tymi drzwiami wchodzimy do budynku dworca w okolicy kasy biletowej.
Idąc dalej wzdłuż budynku, na jego końcu po lewej jest drugi parking.

Wysiadając z windy przy parkingu jesteśmy pod kładką. Przed nami są słupki oraz trawa pod schodami. Aby to ominąć, należy po wyjściu z windy skręcić w lewo, i po przejściu 2 m skręcić w prawo,. Teraz idziemy na zachód. Po lewej stronie mamy parking, a po prawej schody z kładki. Po paru metrach dojdziemy do miejsca, gdzie schodzimy z kładki na chodnik
i żeby dojść do budynku idziemy na zachód, tak jak jest opisane od schodów prowadzących z kładki.
Idąc peronem przejściowym od strony kładki, po prawej stronie jest trawa i drzewa. Tu pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Za trawą wzdłuż toru jest płot.
Na peronie przejściowym nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.

Kładka nad torami

Na kładce nad torami, nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.
Stojąc na kładce tyłem do schodów prowadzących na peron nr 1, po lewej stronie jest barierka, a przed nami jest wejście do windy, którą możemy zjechać na peron nr 1.
Skręcamy w prawo i idziemy kładką około 10 m. aż dojdziemy do barierki. Po lewej stronie jest winda, którą zjedziemy w okolicę parkingu, a po prawej są schody w dół, prowadzące w okolice parkingu oraz na peron przejściowy..

Budynek dworca

Budynek dworca znajduje się na południe od peronów.
W budynku dworca są oznaczenia dla osób niewidomych, ścieżki prowadzące. Uwaga budynek dworcowy jest zamykany na noc.

Wchodząc do budynku dworca od strony peronu przechodniego przez drzwi otwierane manualnie, idziemy kilka metrów prosto i dochodzimy do ścieżki prowadzącej, która biegnie przez całą długość holu. W tym miejscu jeśli pójdziemy w lewo, to dojdziemy do toalet.
Otwieramy drzwi i dalej idąc po ścieżkach prowadzących po prawej stronie mamy wejścia do WC: damska, męska i dla niepełnosprawnych.

Natomiast skręcając w prawo idziemy wzdłuż holu po paru metrach w lewo odchodzi ścieżka prowadząca do poczekalni. Poczekalnia jest bardzo mała. Przez środek idzie ścieżka prowadząca, a po obu stronach mamy ławki.
Idąc dalej holem, mijamy pomieszczenie na punkt handlowy i po 10 m. dochodzimy do ścieżki prawo-lewo. W prawo dojdziemy do drzwi na fotokomórkę, którymi wyjdziemy na peron przejściowy.
Skręcając w lewo dojdziemy do drzwi też na fotokomórkę, którymi wyjdziemy na chodnik przed dworcem. Przed tymi drzwiami po prawej stronie jest kasa biletowa, do której odchodzi ścieżka prowadząca.

Stojąc przed budynkiem dworca, tyłem do drzwi (północ), przed nami jest ulica prawo-lewo oraz prosto na południe. Idąc ulicą prosto przed siebie dojdziemy do miasta. Natomiast jeśli pójdziemy w prawo lub lewo, dojdziemy do parkingów, które są po obu stronach budynku dworcowego.

Wchodząc do budynku dworca z peronu przechodniego drzwiami na fotokomórkę, trafiamy na ścieżkę prowadzącą. Ścieżka biegnie w poprzek budynku. W połowie trafimy na ścieżkę w lewo, którą dojdziemy w okolice poczekalni (po prawej), a następnie dojdziemy do toalet, gdzie w lewo odejdzie ścieżka do drzwi wyprowadzających nas na peron przechodni.

Idąc prosto, nie skręcając w ścieżkę w lewo, dojdziemy do ścieżki w prawo, która prowadzi do kasy biletowej, a na wprost przed nami jest wyjście przed budynek dworca. Drzwi na fotokomórkę.

Wchodząc na dworzec

Do budynku dworca wchodzimy przez drzwi na fotokomórkę. Drzwi rozsuwają się na boki. Po wejściu w lewo odchodzi ścieżka prowadząca, którą dojdziemy do kasy biletowej. Idąc prosto, nie skręcając do kasy, przez całą szerokość holu dojdziemy do drzwi na fotokomórkę, którymi wyjdziemy na peron przechodni.

W połowie holu odchodzi ścieżka w prawo. Idąc tą ścieżką wzdłuż holu po około 10 m. odchodzi ścieżka w prawo do poczekalni. Idąc dalej dochodzimy do miejsca gdzie w lewo ścieżką dojdziemy do drzwi wyprowadzających nas na peron przechodni, a prosto dojdziemy do toalet.

Wychodząc z budynku na peron przechodni jednymi czy drugimi drzwiami, skręcamy w prawo (wschód). Idąc w tym kierunku dojdziemy do schodów, prowadzących na kładkę nad torami. Schody są w pobliżu parkingu. Mijając schody z ich prawej strony po kilku metrach będzie chodnik w lewo, którym dojdziemy do windy. Winda jest po prawej stronie.

Stojąc na kładce tyłem do barierki, po lewej stronie mamy schody a po prawej windę. Idziemy kładką prosto (północ), aż dojdziemy do barierki. Po lewej mamy schody, którymi zejdziemy na peron nr 1, a po prawej windę. Pamiętajmy, że zjeżdżając windą na peron nr 1 po wyjściu z kabiny, skręcamy w prawo, po 2 m. w lewo i chodnikiem wzdłuż płotu dochodzimy do początku peronu. Miejsce to poznamy po tym, że płot po prawej się skończy i będziemy mieli krawędź peronową, a po lewej będą schody z kładki..

Warto wiedzieć

Wysiadając z windy pamiętajmy, że po drugiej stronie chodnika są słupki i musimy skręcić w bok, aby ominąć schody z kładki.
Budynek dworca jest w nocy zamknięty.
Wsiadając do pociągu, należy ustawić się na peronie w okolicy drugiego zadaszenia, tam zatrzyma się jakaś część składu.
Przy budynku dworca jest trawa gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
Toaleta znajduje się w budynku dworca.

Dane z dnia, 22 czerwca 2023r. Artur Słowik