Stacja, przystanek osobowy znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jest położony pomiędzy stacjami Kołobrzeg (wschód) i Trzebiatów (zachód). Peron i tor są w osi wschód-zachód.

Oznaczenia dla osób niewidomych są na peronie. Na przystanku jest peron, tor oraz zejścia na chodnik przy ulicy Solnej.
Toalet brak. Zapowiedzi megafonowych nie ma. Kasy biletowej brak.

W pobliżu stacji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz stadion. Stacja jest położona na północno-zachodnim rogu skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Solnej.
Na przystanku Kołobrzeg Stadion zatrzymują się tylko pociągi osobowe.

peron

Na stacji mamy jeden peron boczny, jednokrawędziowy. Stojąc twarzą w kierunku wschodnim (Kołobrzeg), po lewej mamy tor.

Na peronie są oznaczenia dla osób niewidomych, guzki na linii bezpieczeństwa. W 1/3 długości peronu po stronie wschodniej jest zejście po schodkach do ulicy. Przed tym zejściem idąc od strony zachodniej jest metalowa wiata przystankowa.

Słupy, latarnie, rozkłady oraz wiata znajdują się na trawie naprzeciw toru.
Na końcu peronu po stronie wschodniej jest drugie zejście do ulicy.

Przyjeżdżając od strony Kołobrzegu będziemy wysiadali na lewą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu, natomiast przyjeżdżając od strony Trzebiatowa, będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.

Pociągi w stronę Kołobrzegu jadą w kierunku wschodnim, natomiast w stronę Trzebiatowa, Goleniowa i Szczecina, jadą w stronę zachodnią.

Idąc peronem w kierunku wschodnim po lewej stronie mamy tor a po prawej trawę. Na trawie przy peronie stoją rozkłady jazdy.
W 1/3 długości peronu po strony wschodniej jest metalowa wiata. Za wiatą w prawo jest zejście do ulicy. Do ulicy schodzimy po czterech szerokich stopniach i dalej idziemy około 3 metrów chodnikiem, dochodząc do chodnika (prawo-lewo) przy ulicy Solnej.

Na końcu peronu po stronie wschodniej jest krótkie zejście z peronu. Po lewej stronie zejścia jest płot. Po kilku metrach dochodzimy do płotu, który skręca wraz z chodnikiem w prawo. Idąc tym chodnikiem, po przejściu około 5 metrów, dochodzimy do chodnika przy ulicy Solnej. Przed nami jest przejście z sygnalizacją świetlną i dźwiękową przez ulicę Solną.

Wchodząc na dworzec

Stojąc tyłem do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową przy ulicy Solnej idziemy prosto, po prawej stronie mamy niski płot. Po przejściu około 5 metrów dochodzimy do płotu, który biegnie w lewo wraz z chodnikiem. Idziemy tym chodnikiem i po przejściu kilku metrów wchodzimy na peron. Uwaga, po prawej stronie będzie tor.

Idąc peronem w 1/3 długości peronu po lewej stronie będzie drugie wejście na peron. Za tym wejściem napotkamy wiatę, gdzie możemy oczekiwać na pociąg.

Idąc od przejścia dla pieszych w lewo, wzdłuż ulicy Solnej po prawej stronie jest trawa. Trzymając się trawy po przejściu kilkudziesięciu metrów, trafimy na chodnik, który odejdzie w prawo. Idziemy tym chodnikiem i po kilku metrach trafimy na 4 szerokie stopnie w górę. Po pokonaniu stopni jesteśmy na peronie. Z lewej strony będzie wiata przystankowa.

Warto wiedzieć

Przyjeżdżając od strony Kołobrzegu będziemy wysiadali na lewą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu, natomiast przyjeżdżając od strony Trzebiatowa, będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.
Przy chodniku jest trawa, gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Bożeny Słowik i Katarzyny Słowik za konsultację i wizję lokalną.

Dane z dnia, 28 lipca 2022r. Paweł Podolski Artur Słowik