Stacja, przystanek osobowy znajduje się w województwie małopolskim.
Jest położona pomiędzy stacjami Wolbrom (zachód) i Tunel (wschód).
Perony i tory są w osi wschód-zachód.
W odległości około 70 m. na północ od stacji biegnie linia LHS.

Na dworcu znajdują się perony, zejście do ulicy i przejazd kolejowy.
Oznaczenia dla osób niewidomych są na peronach. Toalet brak. Zapowiedzi megafonowych nie ma. Wind brak. Kas biletowych nie ma.

Na przystanku Jeżówka zatrzymują się pociągi osobowe.

Perony

Na przystanku mamy 2 perony boczne. Perony są ułożone na przeciw siebie.

Numeracja torów przy peronach stojąc twarzą w kierunku zachodnim (Wolbrom)

  • Peron 1, po lewej tor nr 1
  • Peron 2, po prawej tor nr 2

Na peronach są oznaczenia dla osób niewidomych. Guzki na linii bezpieczeństwa oraz przed linią bezpieczeństwa jest ścieżka prowadząca. Ścieżka ta jest na odcinku pomiędzy ulicą a pierwszą wiatą.
Perony są Wysokie około 75 cm od pgs.

Peron 1 jest lustrzanym odbiciem peronu 2. Idąc po peronie po jednej stronie mamy tor, a po drugiej metalowe ogrodzenie.

W 1/3 i 2/3 długości peronu od strony wejścia na peron przy płotku jest wiata przystankowa. Jeśli trafimy przy wiacie na ścieżkę prowadzącą, oznacza to, że jesteśmy przy wiacie znajdującej się bliżej wyjścia z peronu.

Słupy, latarnie i tablice są ustawione przy ogrodzeniu.
Na końcu zachodnim każdego z peronów jest zejście z peronu prowadzące do ulicy, do którego dojdziemy po ścieżce prowadzącej.

Pociągi w kierunku Tunelu i Sędziszowa odjeżdżają z peronu nr 2, natomiast pociągi w kierunku Wolbromia, Olkusza i Katowic z peronu nr 1.

Wyjścia z peronów

Na końcu każdego z peronów po stronie zachodniej znajduje się krótka pochylnia w dół, która jest położona równolegle do torów. Na pochylni jest ścieżka prowadząca.
Po zejściu pochylnią jesteśmy przy ulicy, która biegnie za peronami, tylko w tym miejscu przecina tory kolejowe.. Ulicą tą dojdziemy do pobliskiej miejscowości.

Skręcając w lewo (południe), będziemy szli łukiem w lewą stronę. Po lewej stronie będzie linia kolejowa a po prawej gospodarstwa. Po przejściu około 500 m. dojdziemy do głównej drogi.
Natomiast kierując się od przejazdu w prawo (północ), będziemy szli ostrym łukiem w prawo, a po przejściu około 70 m. droga asfaltowa skręci w lewo, gdzie jest przejazd kolejowey, jednotorowy na linii LHS. Przy zakręcie do przejazdu prosto odchodzi droga, która jest ułożona z płyt betonowych. Drogą tą idziemy pomiędzy liniami kolejowymi, aż dojdziemy do głównej drogi.
Po obu stronach ulicy jest dużo trawy gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Przejście między peronami

Między peronami przechodzimy przez przejazd kolejowy ze szlabanami. Na przejeździe są dwa tory.

Wchodząc na dworzec

Idąc od strony południowej dochodzimy do przejazdu kolejowego. Po prawej stronie mijamy pochylnię w górę. Jest to wejście na peron nr 2. Idziemy prosto na północ przechodząc przez tory. Za przejazdem skręcamy w prawo i wchodzimy pochylnią na peron nr 1.

Idąc od północy łukiem w lewo przed przejazdem, po lewej stronie znajduje się wejście na peron nr 1. Jeśli chcemy dojść do peronu nr 2 idziemy prosto na południe. i przechodzimy przez tory. Za przejazdem po lewej stronie mamy pochylnię w górę, którą dostaniemy się na peron nr 2.
Po wejściu na peron idziemy ścieżką prowadzącą, która nas doprowadzi do wiaty. W tym miejscu można oczekiwać na pociąg. Tu zawsze zatrzyma się jakaś część składu.

Warto wiedzieć

Czekając na pociąg, najlepiej ustawić się na wysokości pierwszej wiaty od strony wejścia na peron. Tu zawsze zatrzyma się jakaś część składu.
Wysiadając na przystanku osobowym Jeżówka, jeśli wszystko jest dobrze, zawsze będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.
Przy ulicy jest miejsce gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
Uwaga przejazd jest ze szlabanami i na przejeździe są dwa tory.
Przejazd na linii LHS nie ma sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej i nie ma na nim szlabanów.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Grzegorza Kania i Piotra Tarasewicza za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 15 września 2020 r. Artur Słowik