Będąc w sklepie i chcąc trafić na dworzec kolejowy należy iść w następujący sposób.

Droga

Po wyjściu ze sklepu obracamy się w prawo i idziemy na zachód. Po prawej stronie mamy ścianę sklepu. Gdy ściana się skończy idziemy wzdłuż krawężnika z przy jezdni, który jest z prawej strony. Po przejściu około 15 m dochodzimy do przejścia dla pieszych. Obracamy się w lewo i przechodzimy przez ulicę. Będąc na drugiej stronie ulicy obracamy się w prawo i idziemy około 10 m dochodząc do przejazdu kolejowego. Przejazd jest ze szlabanami.

Po przejściu przez dwa tory, z lewej strony przy chodniku jest mur. Idziemy lekkim łukiem w lewo tak jak skręca chodnik. Po pokonaniu tego zakrętu idziemy prosto przez około 150 m. Z prawej strony mając ul. Dworcową, a z lewej mur. Uwaga na tym chodniku są postawione trzy słupki, znaki drogowe.

Po przejściu około 150 m dojdziemy do ściany, wcześniej mijając wnękę w murze. Jest to wejście bezpośrednio z ulicy na peron nr 1. Stojąc przed ścianą obracamy się w prawo i idziemy, do rogu budynku. Teraz skręcamy w lewo i idziemy wzdłuż ściany, aż trafimy z lewej na dwa stopnie. Jest to wejście do budynku dworca.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Katarzyny Słowik, Michała Stępnia i Grzegorza Kania za konsultacje i wizję lokalną.

Opis z dnia, 4 marca 2021 r. Artur Słowik