Po wyjściu ze sklepu obracamy się w lewo i idziemy pod zadaszeniem, balkonem. Pamiętajmy, że wejścia do sklepów są we wnękach, czyli jeśli ścianę budynku mamy z naszej lewej strony to co kilka metrów będziemy dochodzić do ściany przed nami. Ściany te tworzą wnęki. Gdy idziemy w odwrotnym kierunku.
Ścianę taką omijamy z prawej strony i tak, aż dojdziemy do kiosku.

Stojąc obróconym plecami do kiosku, przechodzimy w poprzek chodnika i dochodzimy do uliczki. Przechodzimy uliczkę i lokalizujemy krawężnik z lewej strony. Idziemy kilka metrów i trafiamy na ławkę. Jesteśmy na przystanku autobusowym. Omijamy ławkę z prawej strony i znowu dochodzimy do krawężnika z lewej.
Idziemy wzdłuż ul. Bałuckiego, która jest z naszej prawej strony. Pomiędzy chodnikiem a ulicą jest trawa.
Po drodze dochodzimy do uliczki, którą przechodzimy na drugą stronę i idziemy dalej chodnikiem, gdzie miniemy wjazd na osiedle a dalej pojawi się ogrodzenie.

W pewnym miejscu z lewej strony ogrodzenie się skończy i będzie ściana budynku. Idziemy przy ścianie. Budynek lekko skręci w lewo. Jesteśmy w miejscu gdzie po prawej przechodzimy przez ulicę Bałuckiego, gdy wracamy z kościoła na Dębnikach.

Idziemy przy ścianie, kierując się na północ.
Po prawej stronie będziemy mieli trawniki, na których rosną drzewa, a za nimi jest uliczka jednokierunkowa i plac Rynku Dębnickiego. Z lewej strony są kamienice.
Po przejściu około 30 m przy ścianie w chodniku jest kratka. Za tą kratką po przejściu kilku kroków z lewej są drzwi do apteki. Idąc dalej w pewnym miejscu z lewej jest barierka za którą są schody w dół. Schody są równolegle do budynku.
Dochodząc do końca chodnika z prawej mijamy przejście przez uliczkę jednokierunkową. Z lewej są kolejne schody w dół, a przed nami na łuku chodnika, który skręca w lewo są słupki z łańcuchami. W tym miejscu skręcamy w lewo i idziemy na zachód.
Z lewej strony przed rogiem budynku są schody w dół.

Idziemy wzdłuż ul. Tynieckiej. Z lewej strony mijamy budynki mieszkalne a z prawej jest ul. Tyniecka.
W pewnym miejscu dojdziemy w okolicę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.
Mijamy przejście i idziemy ok.50 m. Gdy trafimy na mur odchodzący w lewo kierujemy się „na godzinę 10:00” aż dojdziemy do ogrodzenia. Idziemy wzdłuż ogrodzenia i dochodzimy do furtki. Miejsce to poznamy po „guzkach”( pas integracyjny) na chodniku. Furtka jest koloru jaskrawożółta.
Przechodzimy przez furtkę i idziemy prosto chodnikiem w stronę południową. Z lewej strony mamy część ogrodu, a z prawej miniemy chodnik odchodzący na zachód, którym dojdziemy do uliczki wjazdowej na parking szkolny.
Po minięciu chodnika w bok trzymamy się prawej strony, gdzie jest trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum (skrzydło północne). Idąc chodnikiem trafimy na pas integracyjny, który jest usytuowany w poprzek chodnika , skręcamy nim w prawo i dochodzimy do schodów w górę. Przed schodami znajduje się pas integracyjny.

Z lewej strony schodów znajduje się żółta barierka. Przed schodami w lewą stronę odchodzi pochylnia dla wózków. Po wejściu schodami, przed nami są drzwi, którymi wchodzimy do budynku przy portierni. Przed drzwiami wejściowymi znajduje się pas integracyjny.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję Lucynie Zaleskiej i Katarzynie Słowik za konsultacje i wizję lokalną.

Opis z dnia, 14 maja 2021 r. Artur Słowik