Chcąc iść na przystanek autobusowy MPK Nadmorska przy Zielonej, wychodzimy z obiektu Villa Orchidea przed posesję.
Będąc za bramą idziemy kilka kroków na północ po utwardzonej nawierzchni, aż wejdziemy na płytę betonową. Większość drogi pokrywa się z tą, którą idziemy na plażę..

Stojąc na płycie betonowej odwracamy się w prawo i idziemy na wschód ul. Polną. Ulica ta jest wyłożona dwoma ciągami płyt betonowych, na rozstaw kół samochodu. Pomiędzy płytami jest trawa.
Idziemy po płytach około 70 m. uwaga, w pewnym miejscu droga skręca lekkim łukiem w lewo. Dochodzimy do miejsca gdzie wchodzimy na kostkę brukową. Jesteśmy przy skrzyżowaniu ul. Polnej i Zielonej. Ulica Zielona biegnie z lewa na prawo (północ-południe).

Stojąc na kostce brukowej kierujemy się na lewo do krawężnika i idziemy wzdłuż niego. Nie wchodzimy na chodnik, bo go nie ma. Za krawężnikiem jest trawa. Dochodząc do ul. Zielonej krawężnik skręca łukiem w lewo. Skręcamy tak jak krawężnik i gdy on się obniży, obracamy się o 90 stopni w prawo. Jesteśmy na przejściu dla pieszych. Przechodzimy na drugą stronę ul. Zielonej i wchodzimy na chodnik. Teraz obracamy się w lewo i idziemy prawą stroną chodnika. Chodnik jest dzielony ze ścieżką rowerową, która jest z naszej lewej strony.

Chodnikiem wzdłuż ul. Zielonej idziemy na północ około 230 m, aż dojdziemy do skrzyżowania z ul. Długą. Po drodze będziemy mijali wjazdy na posesje. Na tym odcinku jest 5 takich wjazdów.
Dochodząc do skrzyżowania z ul. Długą, krawężnik lekko skręci w prawo. Idziemy kilka kroków i przed nami jest przejście przez ul. Długą, a w prawo odchodzi chodnik wzdłuż tej ulicy.
Przechodzimy przez ulicę. Wchodzimy na chodnik i dochodzimy do krawężnika za którym jest trawa. Obracamy się w lewo, krawężnik z naszej prawej strony. Idziemy przy tym krawężniku lekko w prawą stronę i po przejściu kilku kroków jeszcze raz w prawo.

Dalej idziemy na północ wzdłuż ul. Zielonej, po drodze miniemy dwa wjazdy na posesję. Po prawej pierwszy wjazd prowadzi do smażalni ryb.. Idziemy tak około 80 m, aż dojdziemy do ul. Nadmorskiej, która biegnie ze wschodu na zachód. Gdy krawężnik skręci lekko w prawo idziemy wzdłuż niego i dojdziemy do przejścia dla pieszych przez ul. Nadmorską. Z prawej mamy wejście do pizzerii.

Chcąc jechać w stronę Kołobrzegu idziemy na wschód. Po lewej stronie mamy ul. Nadmorską. Idziemy tak około 30 m, aż dojdziemy do wiaty przystankowej.

Chcąc jechać w stronę przystanku Grzybowo pętla, musimy przejść na drugą stronę ulicy.

Przechodzimy przez ul. Nadmorską i wchodzimy na chodnik. Obracamy się w prawo i idziemy na wschód około 30 m, i będziemy na przystanku. Miejsce to jest trudne do zlokalizowania, ponieważ nie ma żadnego znaku szczególnego. Na przeciwnej stronie ulicy będzie wiata przystankowa.

Podziękowania
Serdeczne podziękowania dla Bożeny Słowik, Marka Grzegorzewskiego i Matry Kondrat za konsultacje i wizję lokalną.

Opis z dnia, 23 września 2021 r. Artur Słowik