Droga do skrzyżowania
Będąc na Rynku Głównym i chcąc iść na skrzyżowanie przy Filharmonii, musimy dojść do południowo – zachodniego narożnika Rynku, czyli na zbieg ulic Św. Anny i Wiślnej.

Skręcamy w ul. Wiślną i idziemy na południe.
Z naszej prawej strony są kamienice, a po lewej ulica. Po drodze mijamy sklep Rossman. Idąc dalej w pewnym miejscu dochodzimy do ulicy w poprzek. Jest to ul. Gołębia.
Przechodzimy na drugą stronę i idziemy dalej na południe wzdłuż kamienic, które są z prawej strony. Dochodzimy do miejsca, w którym budynek się skończy.

Schodzimy z chodnika i przechodzimy ul. Olszańskiego oraz przez parking, który jest z prawej strony.
Gdy podłoże zmieni się na asfaltowe, to oznacza, że jesteśmy na alejce.
Idziemy alejką w poprzek Plant, trzymając się krawężnika z prawej strony, aż dojdziemy do kiosku. Mijamy kiosk, i idziemy przed siebie , przechodząc w poprzek chodnika, aż trafimy na krawężnik przed nami. Za tym krawężnikiem jest trawa i krzaki. Jesteśmy na północno – wschodnim rogu skrzyżowania przy Filharmonii. Jest to punkt orientacyjny, z którego można dojść do konkretnych przystanków tramwajowych. Drogi na przystanki są opisane poniżej.

Dojście na przystanki

Na skrzyżowaniu mamy trzy przystanki tramwajowe: Przy ul. Franciszkańskiej, z którego możemy jechać w kierunku Jublilatu lub Teatru Bagatela, na ul. Straszewskiego, gdzie są tramwaje w kierunku Jubilatu lub Placu Wszystkich Świętych i na ul. Zwierzynieckiej, skąd pojedziemy w kierunku Teatru Bagatela lub Placu Wszystkich Świętych.

Do przystanku przy ul. Franciszkańskiej

Stojąc w punkcie orientacyjnym przy krawężniku, obracamy się w lewo. Idziemy na południowy – wschód, wzdłuż krawężnika, który mamy z prawej strony. Po kilku metrach krawężnik się kończy. Doszliśmy do przejścia dla pieszych przez ul. Franciszkańską.

Przechodzimy przez pas jezdni i wchodzimy na chodnik. Obracamy się w prawo i wchodzimy lekko pod górkę na wysepkę, gdzie znajduje się przystanek tramwajowy.
Uwaga, z prawej strony jest słupek sygnalizacji tramwajowej.

Do przystanku przy ul. Straszewskiego

Stojąc w punkcie orientacyjnym przy krawężniku, obracamy się w prawo. Idziemy na północny – zachód, wzdłuż krawężnika, który mamy z lewej strony. Po kilku metrach krawężnik się kończy. Doszliśmy do przejścia dla pieszych przez ul. Straszewskiego.

Przechodzimy przez pas jezdni i dwa tory tramwajowe. Będąc na chodniku, obracamy się
w prawo i wchodzimy lekko pod górkę na wysepkę, gdzie znajduje się przystanek tramwajowy.
Uwaga, z prawej strony jest słupek sygnalizacji tramwajowej.

Do przystanku przy ul. Zwierzynieckiej

Stojąc w punkcie orientacyjnym przy krawężniku, obracamy się w prawo. Idziemy na północny – zachód, wzdłuż krawężnika, który mamy z lewej strony.
Idziemy tak jak na przystanek przy ul. Straszewskiego.
Po kilku metrach krawężnik się kończy. Doszliśmy do przejścia dla pieszych przez ul. Straszewskiego.

Przechodzimy przez pas jezdni i dwa tory tramwajowe. Będąc na chodniku, nie skręcamy w prawo na przystanek tylko przechodzimy kolejny pas jezdni.
Będąc na chodniku, idziemy przed siebie, aż dojdziemy do ściany. Jest to budynek Filharmonii.
Obracamy się w lewo i idziemy wzdłuż ściany, którą mamy z prawej strony. W pewnym miejscu dochodzimy do miejsca, w którym budynek się kończy.
Podchodzimy kilka kroków i jesteśmy przy przejściu dla pieszych przez ul. Zwierzyniecką.

Przechodzimy przez pas jezdni i dwa tory tramwajowe. Będąc na chodniku, obracamy się
w prawo i wchodzimy lekko pod górkę na wysepkę, gdzie znajduje się przystanek tramwajowy.
Uwaga, z prawej strony jest słupek sygnalizacji tramwajowej.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultację i wizję lokalną.

Dofinansowano ze środków Budżetu Miasta Krakowa
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Dane z dnia, 18 grudnia 2022r. Artur Słowik