Będąc na Rynku Głównym i chcąc iść na skrzyżowanie przy Teatrze Bagatela, musimy dojść do zachodniej ściany Rynku. Teraz dochodzimy do ul. Szewskiej, która jest w połowie długości ściany. Jest to jedyna ulica, także obojętnie, od którego rogu Rynku będziemy szli, to bez problemu ją znajdziemy.

Skręcamy w ul. Szewską i idziemy na zachód. W połowie drogi trafiamy na ulicę w poprzek. Jest to ul. Jagiellońska. Przechodzimy tę ulicę i idziemy chodnikiem po prawej stronie ul. Szewskiej. Gdy poczujemy, że budynki się skończyły, oznacza to, że doszliśmy w okolicę Plant. Idziemy trzymając się krawężnika po prawej stronie. Gdy krawężnik skręci w prawo, to oznacza, że jesteśmy w miejscu gdzie możemy przejść przez ul. Szewską.
Chcąc dojść na przystanek przy ul. Podwale, obracamy się w lewo i przechodzimy przez ul. Szewską. Dochodzimy do krawężnika przed nami i skręcamy w prawo. Po kilku krokach tak jak krawężnik skręcamy w lewo. Po przejściu kilku metrów dojdziemy do wiaty przystankowej.
Nie przechodząc przez ul. Szewską, tylko idąc dalej przy krawężniku (krawężnik z prawej), do chodzimy do miejsca gdzie krawężnik i chodnik skręca w prawo. Idziemy tak kilka kroków i obracamy się w lewo. Przechodzimy przez ul. Dunajewskiego, na której są tory tramwajowe. Po przejściu ulicy, przed nami są arkady.

Chcąc dojść do przystanku przy ul. Dunajewskiego obracamy się w prawo i idziemy wzdłuż budynku, aż usłyszymy po prawej, że mijamy wiatę przystankową. Za wiatą obracamy się w prawo i po kilku krokach jesteśmy na przystanku.
Chcąc dojść do przystanku tramwajowego przy ul. Karmelickiej, wchodzimy w arkady i po kilku krokach skręcamy w lewo, gdzie jest wyjście z arkad. Uwaga pod arkadami jest ciasno i jest stoisko z preclami oraz stoisko z kwiatami.
Po wyjściu z arkad obracamy się w prawo i idziemy wzdłuż budynku kilka kroków. Teraz obracamy się w lewo i przechodzimy przez ul. Karmelicką, na której są tory tramwajowe. Po przejściu ulicy przed nami jest budynek Teatru Bagatela. Obracamy się w prawo i idziemy kilka kroków na zachód, dochodząc do przystanku.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję Lucynie Zaleskiej za konsultacje oraz wizję lokalną.

Dane z dnia, 20 listopada 2020 r. Artur Słowik