Przystanki tramwajowe Jubilat skonstruowane są w ten sposób, że wysiadając z tramwaju, znajdujemy się na wysepce – chodniku. Uwaga, przed nami jest pas jezdni.
Chcąc się przesiąść na autobus musimy przejść około 100 m na północ.

Od przystanku przy ul. Kościuszki

Przyjeżdżając od strony Salwatora wysiadamy na wysepkę, chodnik przy ulicy Kościuszki. Idziemy w kierunku jazdy tramwaju, dochodzimy do przejścia dla pieszych i obracamy się 90 stopni w lewo. Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.

Przechodzimy przez dwa tory tramwajowe i pas jezdni.
Wchodzimy na chodnik i trafiamy na róg budynku. Przy budynku odchodzą schody w lewo i schodząc nimi dochodzimy do drzwi baru mlecznego Flisak.

Idąc prosto wzdłuż al. Krasińskiego (ulica po prawej, budynek po lewej), schodzimy niewymiarowymi schodami w dół. Po prawej stronie schodów jest pochylnia dla wózków i rowerów. Przechodząc około 100 m dojdziemy do przystanku autobusowego MPK Jubilat.
Z tego przystanku pojedziemy w kierunku Ronda Grunwaldzkiego i Ronda Matecznego.

Przed tym przystankiem po lewej są schody w dół (zachód), prowadzące do przejścia podziemnego, którym przejdziemy na drugą stronę Alei. Po zejściu z nich obracamy się w prawo o 180 stopni i pokonujemy kolejny ciąg schodów, wchodząc pod ulicę. Do tego samego przejścia możemy zjechać windą, która znajduje się po prawej stronie schodów stojąc tyłem do ulicy.

Idziemy przejściem pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę i pod koniec przejścia po lewej drugą windę, którą możemy wyjechać na chodnik po drugiej stronie ulicy.
Dochodzimy do schodów w górę. Pokonujemy pierwszy bieg schodów i obracamy się o 180 stopni w prawo. Teraz znowu wchodzimy po schodach. Na górze po prawej stronie jest winda i przystanek autobusowy.
Z tego przystanku pojedziemy w kierunku Biprostalu, Dworca Kolejowego Kraków Główny czy w okolicę Rynku Głównego.

Od przystanku przy ul. Zwierzynieckiej

Przyjeżdżając tramwajem od strony Dworca Głównego lub Rynku, wysiadamy na wysepkę – chodnik przy ul. Zwierzynieckiej. Idziemy w kierunku jazdy tramwaju, dochodzimy do przejścia dla pieszych. Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Obracamy się o 90 stopni w prawo i przechodzimy przez jeden pas ulicy Zwierzynieckiej.

Jesteśmy na chodniku przy rogu DH Jubilat. Idziemy prosto na północ. Z lewej strony mamy ulicę a z prawej ścianę DH Jubilat.
Za około 100 m. dojdziemy do przystanku autobusowego MPK Jubilat.
Z tego przystanku pojedziemy w kierunku Biprostalu, Dworca Kolejowego Kraków Główny czy w okolicę Rynku Głównego.

Po prawej stronie przed przystankiem będzie zejście do przejścia podziemnego, którym przejdziemy na drugą stronę ulicy. Tu również znajduje się winda.
Schody do przejścia są w kierunku wschodnim. Po lewej stronie schodów jest winda.

Schodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Tu przed nami są kolejne schody w dół, którymi schodzimy do przejścia podziemnego. Przejściem tym idziemy pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę, a pod koniec przejścia drugą windę, którą wyjedziemy na chodnik po drugiej stronie ulicy. Dochodzimy do schodów w górę. Wchodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Przed nami mamy kolejny bieg schodów w górę. Po wejściu schodami po lewej jest winda, a za nią przystanek autobusowy
Z tego przystanku pojedziemy w kierunku Ronda Grunwaldzkiego i Ronda Matecznego.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje.

Opis z dnia, 12 maja 2021 r. Artur Słowik