Na skrzyżowanie przy Jubilacie przyjeżdżamy autobusem z przystanku Muzeum Narodowe, Starego Miasta i Dworca naprzeciwko DH Jubilat, natomiast od strony Mostu Dębnickiego i Salwatora przy DH Jubilat. Do przystanków tramwajowych przy Jubilacie trzeba przejść około 100 m i można to zrobić w następujący sposób.

Z przystanku przy DH Jubilat

Wysiadając z autobusu na chodnik, obracamy się w prawo i idziemy za przystanek. Dochodzimy do miejsca gdzie po lewej stronie jest winda i schody do przejścia podziemnego. Idąc prosto przy Jubilacie dojdziemy do przystanku tramwajowego przy ul. Zwierzynieckiej.
Natomiast chcąc dojść do przystanku tramwajowego przy ul. Kościuszki skręcamy w lewo i dochodzimy do schodów w dół. Po lewej stronie jest winda.
Schodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Tu przed nami są kolejne schody w dół, którymi schodzimy do przejścia podziemnego. Przejściem tym idziemy pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę, a pod koniec przejścia drugą windę, którą wyjedziemy na chodnik po drugiej stronie ulicy. Dochodzimy do schodów w górę. Wchodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Przed nami mamy kolejny bieg schodów w górę. Po wejściu schodami po lewej jest winda, a za nią przystanek autobusowy.
Obracamy się w prawo i idziemy wzdłuż ulicy, która jest po naszej lewej stronie. Idąc na południe po prawej mamy budynek, a ulica po lewej wznosi się. Pod koniec budynku dochodzimy do niewymiarowych schodów w górę. Po lewej stronie schodów jest pochylnia dla wózków i rowerów.
Po wyjściu schodami na górę, po prawej mamy róg budynku oraz schody w dół, a kilka metrów przed nami jest przejście dla pieszych przez ul. Kościuszki. Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Przechodzimy przez pas jezdni oraz dwa tory tramwajowe. Stajemy na chodniku. – wysepce. W prawo jest przystanek tramwajowy, z którego dojedziemy w okolicę Starego Miasta i Dworca Głównego.
Idąc prosto przez przejście dojdziemy do Mostu Dębnickiego.

Z przystanku naprzeciwko DH Jubilat

Wysiadając z autobusu, obracamy się w lewo i idziemy za przystanek. Po prawej stronie są schody do przejścia podziemnego oraz winda. Idąc prosto wzdłuż ulicy na południe, dojdziemy do przystanku tramwajowego przy ulicy Kościuszki.
Natomiast chcąc dojść do przystanku tramwajowego przy ul. Zwierzynieckiej skręcamy za przystankiem w prawo i dochodzimy do schodów. Po prawej stronie mamy windę.
Po zejściu ze schodów obracamy się o 180 stopni w prawo i schodzimy kolejnymi schodami do przejścia podziemnego. Idziemy przejściem pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę i pod koniec przejścia po lewej drugą windę, którą możemy wyjechać na chodnik po drugiej stronie ulicy.
Dochodzimy do schodów w górę. Pokonujemy pierwszy bieg schodów i obracamy się o 180 stopni w prawo. Teraz znowu wchodzimy po schodach. Na górze po prawej stronie jest winda i przystanek autobusowy.
Skręcamy w lewo i idziemy na południe około 100 m. Po lewej stronie mamy DH Jubilat, a po prawej ulicę.
Dochodzimy do skrzyżowania i przed nami jest przejście dla pieszych przez ul. Zwierzyniecką. Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.
Przechodzimy pas jezdni i stajemy na chodniku – wysepce. Przed nami są tory tramwajowe. W lewo jest przystanek, z którego dojedziemy tramwajem w kierunku Salwatora.
Przechodząc dalej, przez przejście (tory i ulicę) dojdziemy do mostu Dębnickiego.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultację.

Dane z dnia, 22 marca 2020 r. Artur Słowik