Plac Wszystkich Świętych to skrzyżowanie ulic Grodzkiej, która biegnie z południa na północ, ul. Franciszkańskiej, odbiegającej na wschód oraz idącej na zachód ul. Dominikańskiej.
wzdłuż ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej jeżdżą tramwaje.
Na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej. Przystanki tramwajowe są przed skrzyżowaniem.

Chcąc iść do Rynku Głównego musimy dojść do północno zachodniego rogu skrzyżowania, czyli na zbieg ulic Grodzkiej i Franciszkańskiej.

Drogi z przystanków

Na placu są dwa przystanki tramwajowe przy ul. Dominikańskiej oraz przy ul. Franciszkańskiej.

Z przystanku przy ul. Dominikańskiej

Przyjeżdżając tramwajem od strony Poczty Głównej czy Wawelu, wysiadamy na przystanku przy ul. Dominikańskiej.
Po wyjściu z pojazdu jesteśmy na wysepce. Przechodzimy w poprzek wysepki i idziemy na drugą stronę ulicy. Uwaga przy chodniku po drugiej stronie jest postój taksówek. Przechodzimy między taksówkami i wchodzimy na chodnik.
Obracamy się w lewo i idziemy wzdłuż budynku, który mamy z prawej strony. Dochodzimy do rogu budynku. Przed nami jest ul. Grodzka. Przechodzimy tę ulicę i jesteśmy na północno – zachodnim rogu skrzyżowania. Z tego miejsca droga na Rynek jest opisana poniżej.

Z przystanku przy ul. Franciszkańskiej

Przyjeżdżając tramwajem od strony Filharmonii, wysiadamy na przystanku przy ul. Franciszkańskiej.
Po opuszczeniu pojazdu, jesteśmy na chodniku. Obracamy się w lewo i idziemy w kierunku jazdy tramwaju, trzymając się krawężnika. W pewnym momencie krawężnik się obniża. Jesteśmy przy przejściu dla pieszych. Obracamy się w lewo i przechodzimy przez dwa tory tramwajowe i ulicę. Wchodzimy na chodnik i lokalizujemy róg budynku. Jesteśmy na północno – zachodnim rogu skrzyżowania. Z tego miejsca droga na Rynek jest opisana poniżej.

Droga na rynek

Stojąc przy rogu budynku, u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodzkiej, obracamy się twarzą na północ, czyli tory tramwajowe mamy za sobą. Uwaga, przy rogu budynku jest stoisko z preclami.
Idziemy na północ. Ulica Grodzka jest z naszej prawej strony, a z lewej mamy kamienice. Po drodze mijamy restauracje, czyli możemy natrafić na ogródki piwne.

Po przejściu około 150m, dochodzimy do miejsca, w którym chodnik skręca lekkim łukiem w lewo.

Jeśli chcemy iść w kierunku Kościoła Mariackiego lub ul. Floriańskiej, obracamy się w prawo i przechodzimy na drugą stronę ul. Grodzkiej. Jesteśmy na południowo – wschodnim rogu Rynku, przy Pasażu Bielaka.

Jeśli chcemy iść w okolicę ulic Wiślnej czy Św. Anny idziemy przed siebie chodnikiem, który na końcu łuku tworzy południową ścianę Rynku.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultację i wizję lokalną.

Dofinansowano ze środków Budżetu Miasta Krakowa
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Dane z dnia, 18 grudnia 2022r. Artur Słowik