Po wyjściu z kościoła jesteśmy pod zadaszeniem. Z obu stron i przed nami są schody w dół. Kierujemy się na schody z prawej strony. Po dojściu do pierwszego stopnia kierujemy się na lewo, ponieważ z prawej strony przy ścianie są betonowe prowadnice dla wózków.
Schodzimy po schodach i idziemy na godz. 2, tak aby dojść do ogrodzenia. Laską trafimy na betonowy niski murek.

Obracamy się w lewo i podążamy wzdłuż murku, aż on się skończy. Po drodze z lewej miniemy ławki.

Na rogu murku skręcamy w prawo i wchodzimy w chodnik przy ul. Konfederackiej. Idziemy tym chodnikiem na północ około 150 m, trzymając się ogrodzenia z prawej strony.
Po drodze trafimy na kostkę brukową, która się lekko obniża w prawą stronę. Jest to wejście do restauracji. Idziemy dalej prosto i dochodzimy do następnej kostki brukowej. Przed tą kostką jest wejście do kolejnej restauracji.

Idziemy kilka metrów i dochodzimy do miejsca gdzie w prawo odchodzi chodnik. Przed nami jest ul. Bałuckiego.

Skręcamy w prawo i idziemy wzdłuż ul. Bałuckiego, mając ulicę z lewej strony a budynki z prawej. Po drodze miniemy dwie bramy wjazdowe na posesje, a następnie wjazd i wejście do restauracji i hotelu Pan Cogito. W pewnym miejscu budynek się kończy i zaczyna się ogrodzenie. Idziemy trzymając się tego ogrodzenia. Dochodzimy do miejsca gdzie przed nami jest ściana. W tym miejscu obracamy się w lewo i dochodzimy do krawężnika.

Przechodzimy przez ul. Bałuckiego. I idziemy na północ.
Po prawej stronie będziemy mieli trawniki, na których rosną drzewa, a za nimi jest uliczka jednokierunkowa i plac Rynku Dębnickiego. Z lewej strony są kamienice.
Po przejściu około 30 m przy ścianie w chodniku jest kratka. Za tą kratką po przejściu kilku kroków z lewej są drzwi do apteki. Idąc dalej w pewnym miejscu z lewej jest barierka za którą są schody w dół. Schody są równolegle do budynku.
Dochodząc do końca chodnika z prawej mijamy przejście przez uliczkę jednokierunkową. Z lewej są kolejne schody w dół, a przed nami na łuku chodnika, który jest w lewo są słupki z łańcuchami. W tym miejscu skręcamy w lewo i idziemy na zachód.
Z lewej strony przed rogiem budynku są schody w dół.

Idziemy wzdłuż ul. Tynieckiej. Z lewej strony mijamy budynki mieszkalne a z prawej jest ul. Tyniecka.
W pewnym miejscu dojdziemy w okolicę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.
Mijamy przejście i idziemy ok.50 m. Gdy trafimy na mur odchodzący w lewo kierujemy się „na godzinę 10:00” aż dojdziemy do ogrodzenia. Idziemy wzdłuż ogrodzenia i dochodzimy do furtki. Miejsce to poznamy po „guzkach”( pas integracyjny) na chodniku. Furtka jest koloru jaskrawożółta.
Przechodzimy przez furtkę i idziemy prosto chodnikiem w stronę południową. Z lewej strony mamy część ogrodu, a z prawej miniemy chodnik odchodzący na zachód, którym dojdziemy do uliczki wjazdowej na parking szkolny.
Po minięciu chodnika w bok trzymamy się prawej strony, gdzie jest trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum (skrzydło północne). Idąc chodnikiem trafimy na pas integracyjny, który jest usytuowany w poprzek chodnika , skręcamy nim w prawo i dochodzimy do schodów w górę. Przed schodami znajduje się pas integracyjny.

Z lewej strony schodów znajduje się żółta barierka. Przed schodami w lewą stronę odchodzi pochylnia dla wózków. Po wejściu schodami, przed nami są drzwi, którymi wchodzimy do budynku przy portierni. Przed drzwiami wejściowymi znajduje się pas integracyjny.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję Lucynie Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną

Opis z dnia, 14 maja 2021 r. Artur Słowik