Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR)
ul. Racławicka 58
30-017 Kraków

Droga do przystanku

Wychodząc z siedziby FIRR-u obracamy się w lewo i idziemy wzdłuż ściany, aż dojdziemy do windy. W tym miejscu obracamy się w prawo i idziemy prosto, mijając po lewej wnękę z biurami. Dochodzimy do drzwi, którymi wychodzimy na klatkę schodową. Po prawej mamy schody w górę, a następnie schody w dół. Schodzimy nimi na parter i obracamy się w lewo. Idziemy wzdłuż ściany, a gdy ona się skończy skręcamy w lewo i idziemy prosto, aż dojdziemy do drzwi.
Po wyjściu z budynku przed nami są bardzo śliskie schody w dół. Po zejściu ze schodów jesteśmy na wybrukowanym chodniku. Uwaga, kilka kroków przed nami są dwa stopnie w dół. Schodzimy z tych stopni i idziemy kilka kroków po bruku, aż dojdziemy do krawężnika. Schodzimy z niego i idziemy prosto na południe przez duży parking. Idziemy około 200 m, aż dojdziemy do krawężnika, który jest na końcu parkingu. W tym miejscu skręcamy w lewo. Idziemy na wschód trzymając się krawężnika z prawej strony. Uwaga przy krawężniku wzdłuż niego mogą stać zaparkowane samochody. Po drodze przechodzimy przez próg zwalniający i dochodzimy do bramy.
Po minięciu bramy z lewej strony mijamy wjazd do Centrum Wspinaczkowego Forteca. Idziemy uliczką około 80 m trzymając się krawężnika z lewej strony. Jest to krawężnik od chodnika, ale nie zaleca się przemieszczania tym chodnikiem, ponieważ chodnik jest bardzo wąski i są na nim zamontowane słupki blokujące parkowanie samochodom. Gdy podłoże zmieni się na asfaltowe, przechodzimy na prawą stronę uliczki i trzymamy się krawężnika z prawej strony, aż dojdziemy do chodnika. Skręcamy w prawo, wchodząc na chodnik. Idziemy na południe, trzymając się krawężnika z prawej strony. Idziemy wzdłuż ul. Racławickiej. Gdy chodnik się skończy przechodzimy uliczkę. Wchodzimy na chodnik i idziemy dalej wzdłuż krawężnika po prawej. Następnie miniemy wjazd ze szlabanami do Urzędu Marszałkowskiego. Po minięciu wjazdu idziemy dalej wzdłuż ul. Racławickiej. W pewnym momencie z prawej strony dojdzie po ukosie chodnik. Idziemy dalej prosto. Gdy krawężnik się skończy przechodzimy przez wjazd, gdzie po prawej parkują samochody przy urzędzie. Wchodzimy na chodnik i idziemy wzdłuż krawężnika.
Gdy krawężnik się skończy to oznacza, że doszliśmy do skrzyżowania ulic Racławickiej i Wrocławskiej. Na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej.
W tym miejscu obracamy się w lewo i dochodzimy do przejścia przez ul. Racławicką. Po przejściu ulicy Idziemy prosto i w pewnym momencie trafimy na kratkę ściekową, która biegnie równolegle do ul. Wrocławskiej. Ulicę Wrocławską mamy po swojej prawej stronie.
Idziemy wzdłuż tej kratki. Na końcu kratki trafimy na początek krawężnika. Po prawej mamy przejście dla pieszych przez ul. Wrocławską.
Z tego miejsca dojdziemy na interesujący nas przystanek autobusowy linii nr 130.

Na przystanek przy bloku z balkonem

Chcąc jechać w stronę Nowego Kleparza czy Dworca Głównego, obracamy się w prawo i dochodzimy do przejścia dla pieszych. Przechodzimy ul. Wrocławską i dochodzimy do krawężnika. Obracamy się w lewo i idziemy wzdłuż tego krawężnika, który mamy po prawej stronie. W pewnym miejscu krawężnik skręca lekko w prawo. Idziemy tak jak biegnie krawężnik. Gdy krawężnik się skończy idziemy prosto, mijając po ukosie chodnik z prawej strony. Dochodzimy do budynku. Skręcamy lekko w lewo i idziemy na wschód wzdłuż ściany budynku. Idziemy pod długim balkonem, mijając po drodze wejścia do sklepów i klatek schodowych.
Gdy usłyszymy klimatyzator to oznacza, że po lewej stronie jest wiata przystankowa. Obracamy się w lewo, tyłem do budynku i idziemy kilka kroków w stronę ul. Wrocławskiej. Uwaga wiata jest oddalona od ulicy kilka metrów, także lepiej oczekiwać na autobus bliżej ulicy.
Jeśli nie usłyszelibyśmy klimatyzatora to nic nie szkodzi. Idziemy pod balkonem wzdłuż budynku, aż dojdziemy do ściany przed nami. Obracamy się tyłem do tej ściany i kierujemy się na godz. 1. Po przejściu kilku metrów dojdziemy do wiaty przystankowej.

Do przystanku przy trawniku

Chcąc jechać w stronę Azor lub Krakowa Łobzowa idziemy prosto na wschód wzdłuż ul. Wrocławskiej, którą mamy ze swojej prawej strony.
Idziemy lewą stroną chodnika, trzymają się krawężnika z lewej strony. Po drodze mijamy odchodzące w lewo ścieżki do budynków mieszkalnych. Na końcu trawnika, gdy krawężnik się skończy z lewej strony mamy wiatę przystankową. Wiata jest oddalona kilka metrów od ulicy. Gdybyśmy skręcili w lewo, chcąc iść pod wiatę, z naszej lewej strony jest ławka.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 09 grudnia 2020 r. Artur Słowik