Przyjeżdżając lub wyjeżdżając z danego miasta czasem zachodzi potrzeba zrobienia zakupów. Specyfika lokalizacji dworca w Świnoujściu skłoniła mnie do opisania drogi do i ze sklepu spożywczego Żabka.

Droga

Stojąc tyłem do drzwi prowadzących do budynku dworcowego, obracamy się w prawą stronę i idziemy na północny-wschód. Po lewej jest ul. Dworcowa a po prawej budynek dworca. Gdy budynek się skończy, z prawej strony, w głębi zacznie się mur. Idziemy dalej prosto tak jak chodnik. Po przejściu około 10 m z prawej strony będzie wnęka w murze, wnęką tą wychodzimy bezpośrednio z peronu nr 1 na chodnik.
Idziemy dalej wzdłuż ulicy około 150 m trzymając się muru z prawej strony Po drodze miniemy dwa przejścia dla pieszych, którymi możemy dojść do przystani promowej. Za murem są tory kolejowe.
Uwaga na chodniku są postawione trzy słupki, znaki drogowe.
Po przejściu 150 m mur i chodnik lekko skręca w prawo, a przed nami jest ulica. Skręcamy w prawo i idziemy kilka metrów. Gdy mur się skończy, oznacza to, że doszliśmy do przejazdu kolejowego. Przejaz jest ze szlabanami.

Przechodzimy dwa tory i będąc na chodniku dochodzimy do krawężnika z lewej strony. Idziemy około 10 m i dochodzimy do przejścia dla pieszych przez ulicę. Obracamy się w lewo i przechodzimy ulicę. Będąc na drugiej stronie ulicy idziemy w poprzek chodnika i dochodzimy do krawężnika z trawą. Obracamy się w prawo i idziemy na wschód. Po przejściu około 15 m z lewej strony będzie budynek. W połowie długości budynku trafimy na drzwi. Jest to wejście do sklepu Żabka.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Katarzyny Słowik, Michała Stępnia i Grzegorza Kania za konsultacje i wizję lokalną.

Opis z dnia, 4 marca 2021 r. Artur Słowik