Chcąc dojść z dworca kolejowego Kraków Łobzów na przystanek autobusowy Łobzów SKA, musimy dostać się z peronu do tunelu, który jest na zachodnim końcu peronów.

Droga z dworca

Stojąc w tunelu tyłem do schodów prowadzących na peron 2, obracamy się w lewo i idziemy na południe. Idziemy przy ścianie, która jest z lewej strony. Po prawej stronie mamy ścieżkę rowerową. Mijamy windę na peron nr 1, a następnie schody na ten peron. Jeśli stoimy tyłem do schodów prowadzących na peron nr 1 też obracamy się w lewo i idziemy na południe.
Po minięciu schodów z peronu nr 1 idziemy, do momentu, gdy wyjdziemy z tunelu. W tym miejscu podłoże lekko się podnosi.
Z tego miejsca idziemy na przystanek, który nas interesuje, czyli przy trawniku, (w stronę Azor) lub przy jednostce (w stronę centrum).

Na przystanek przy jednostce

Stojąc przy wyjściu z tunelu obracamy się 90 stopni w prawo i przechodzimy w poprzek chodnika oraz ścieżki rowerowej. Dochodzimy do krawężnika i obracamy się w lewo. Idziemy po ścieżce rowerowej trzymając się krawężnika, który jest po naszej prawej stronie. Po kilku metrach krawężnik zakręca w prawo. Idziemy wzdłuż tego krawężnika w prawo równolegle do ul. Wrocławskiej. Po przejściu kilkunastu metrów napotkamy przed nami krawężnik. Tu chodnik się kończy. Jesteśmy przy przejściu dla pieszych przez ul. Wrocławską. Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.
Przechodzimy przez ulicę i po wejściu na chodnik idziemy przed siebie, aż trafimy na krawężnik.
Obracamy się w lewo i idziemy trzymając się krawężnika z prawej strony. Po prawej będzie mur. W pewnym miejscu dojdziemy do słupa ogłoszeniowego, który będzie z naszej lewej strony. Przechodzimy wąskim przejściem pomiędzy słupem, a murem. Idziemy przed siebie, aż do momentu, gdy trafimy na wiatę przystankową. Jesteśmy na przystanku, z którego możemy jechać w kierunku: linia 130 Urząd Marszałkowski, Nowy Kleparz i Dworzec Główny. Linia 102, 144 i 194 Biprostal (szkoła masażu), Jubilat i Rondo Grunwaldzkie.

Na przystanek przy trawniku

Stojąc przy wyjściu z tunelu, lokalizujemy krawężnik z lewej strony i idziemy wzdłuż niego. Za krawężnikiem jest trawa. Idziemy łukiem w lewą stronę, a teren lekko się podnosi.
W pewnym miejscu trawa i krawężnik się kończą. Jesteśmy przed uliczką wjazdową na parking, który mamy z lewej strony. Przechodzimy przez uliczkę i lokalizujemy krawężnik po lewej, za którym jest trawa. Idziemy chodnikiem wzdłuż ul. Wrocławskiej około 20 – 25m, aż z prawej strony będzie wiata przystankowa.
Obracamy się w prawo i dochodzimy do krawężnika. Jesteśmy na przystanku.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 21 października 2021 r. Artur Słowik