Z budynku Centrum wychodzimy przez drzwi od strony ogrodu. Przed nami są schody w dół. Z prawej strony odchodzi pochylnia dla wózków. Na schodach również z prawej strony znajduje się żółta barierka. Po zejściu ze schodów trafiamy na pas integracyjny, lokalizujemy krawężnik z lewej strony i idziemy kilka kroków. Gdy krawężnik skręci, skręcamy w lewo i idziemy na północ. Idziemy chodnikiem z lewej strony mamy trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum, a po prawej część ogrodu. Po przejściu kilkunastu metrów przechodzimy na prawą stronę chodnika i idziemy dalej na północ przy krawężniku z prawej strony. Na końcu chodnika dochodzimy do furtki.

Wychodząc przez furtkę z terenu Centrum skręcamy w prawo i kierujemy się na wschód. Po lewej stronie mamy ul. Tyniecką, a po prawej ogrodzenie. Po paru metrach przed nami jest mur. Idziemy wzdłuż muru (lewo), a gdy on się skończy skręcamy w prawo. Idziemy dalej wzdłuż ulicy około 50 m, gdzie jest przejście dla pieszych. Przejście to jest z sygnalizacją świetlną, dźwiękową oraz wibracyjną.

Mijamy przejście i idziemy prawą stroną ul. Tynieckiej, po lewej stronie mamy ulicę, a po prawej kamienice. W pewnym momencie dochodzimy do rogu budynku. Uwaga! po prawej stronie są schody w dół. Schody są w kierunku zachodnim.
W prawo (na południe) odchodzi chodnik. Skręcamy w prawo i idziemy na południe. Po prawej mijamy barierkę, za którą są schody w dół. Schody są równolegle do budynku. Po minięciu barierki idziemy przy ścianie, którą mamy z prawej strony.
Po drodze mijamy wejście do apteki.

Idziemy około 30 m i dochodzimy do miejsca, w którym chodnik i budynek lekko odchodzi w prawo, a przed nami jest ul. Bałuckiego.

Skręcamy tak jak chodnik i idziemy na południowy -zachód wzdłuż ul. Bałuckiego. Ulica jest z naszej lewej strony. Pomiędzy ulicą a chodnikiem jest wąski pas trawy, gdzie rosną drzewa. Chodnik jest bardzo zniszczony i nierówny.

Trzymamy się krawężnika z prawej strony. Za krawężnikiem jest trawa i ogrodzenie. Po drodze miniemy wjazd na osiedle a idąc dalej dojdziemy do uliczki. Przechodzimy uliczkę i dalej podążamy chodnikiem. W pewnym miejscu przy krawężniku trafimy na ławkę. Jest to przystanek na żądanie. Mijamy ławkę i po przejściu kilkunastu metrów dojdziemy do kolejnej uliczki.

Po przejściu przez uliczkę robimy kilka kroków i jesteśmy przed budynkiem, w którym na dole są sklepy. Stoimy naprzeciwko kiosku z prasą. Obracamy się w lewo i idziemy przy ścianie, która jest z naszej prawej strony.

Co kilka metrów ściany będą pod kątem prostym odchodziły w prawo tworząc wnęki.

Idziemy i w pierwszej wnęce jest nieczynne wejście lokalu. Mijamy kolejne dwie wnęki i w czwartej są drzwi do Delikatesów, punktu Lotto oraz jest tu z prawej strony drzwi wejściowych bankomat.
Idąc dalej mijamy bramę wjazdową, za którą są dwie wnęki. W pierwszej mamy wejście do zegarmistrza i optyka a przy następnej są drzwi do lombardu.

Opis z dnia, 12 maja 2021 r. Artur Słowik