Z budynku Centrum wychodzimy przez drzwi od strony ogrodu. Przed nami są schody w dół. Z prawej strony odchodzi pochylnia dla wózków. Na schodach również z prawej strony znajduje się żółta barierka. Po zejściu ze schodów trafiamy na pas integracyjny, lokalizujemy krawężnik z lewej strony i idziemy kilka kroków. Gdy krawężnik skręci, skręcamy w lewo i idziemy na północ. Idziemy chodnikiem z lewej strony mamy trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum, a po prawej część ogrodu. Po przejściu kilkunastu metrów przechodzimy na prawą stronę chodnika i idziemy dalej na północ przy krawężniku z prawej strony. Na końcu chodnika dochodzimy do furtki.

Wychodząc przez furtkę z terenu Centrum skręcamy w prawo i kierujemy się na wschód. Po lewej stronie mamy ul. Tyniecką, a po prawej ogrodzenie. Po paru metrach przed nami jest mur. Idziemy wzdłuż muru (lewo), a gdy on się skończy skręcamy w prawo. Idziemy dalej wzdłuż ulicy około 50 m, gdzie jest przejście dla pieszych. Przejście to jest z sygnalizacją świetlną, dźwiękową oraz wibracyjną. Aby przejść należy nacisnąć przycisk na słupku.
Chcąc iść do sklepów znajdujących się po lewej stronie ul. Tynieckiej, musimy przejść na drugą stronę ulicy, natomiast chcąc dojść do sklepów przy Rynku idziemy dalej prosto na wschód.

Do sklepów przy Rynku Dębnickim

Idąc tą drogą możemy dojść do apteki, cukierni, sklepu spożywczego ABC, Burgerowni i warzywniaka.

Idąc od zachodu (od strony Centrum), prawą stroną ul. Tynieckiej, po lewej stronie mamy ulicę, a po prawej kamienice. W pewnym momencie dochodzimy do rogu budynku. Uwaga! po prawej stronie są schody w dół. Schody są w kierunku zachodnim. Przed nami kilka kroków jest uliczka jednokierunkowa. W prawo (na południe) odchodzi chodnik.

Skręcamy w prawo i idziemy na południe. Po prawej trafiamy na metalową barierkę, która jest równolegle do chodnika i budynku. Za barierką są schody w dół. Po minięciu barierki idziemy przy ścianie, którą mamy z prawej strony. W pewnym miejscu trafimy na metalową kratkę w chodniku. Przed tą kratką, około 5 kroków, z prawej są drzwi. Jest to wejście do apteki.
Nie wchodząc do apteki, tylko idąc dalej prosto, dochodzimy do miejsca, w którym chodnik i budynek lekko odchodzi w prawo, a przed nami jest ul. Bałuckiego.

Przechodzimy ulicę i dochodzimy do ściany budynku, która jest przed nami. Obracamy się w lewo i idziemy do rogu budynku. Z prawej strony mamy wejście do cukierni, a przed nami jest ul. Różana.

Przechodzimy ul. Różaną i jesteśmy przy sklepie spożywczym ABC. Idąc dalej wzdłuż ul. Bałuckiego miniemy Burgerownie i dalej budkę z owocami i warzywami.

Stojąc przy rogu budynku ul. Tyniecka z lewej strony idziemy prosto, w prawo jest dojście do apteki. Dochodzimy do uliczki jednokierunkowej. Samochody na tej uliczce jadą z prawej strony. Przechodzimy przez uliczkę i wchodzimy na chodnik. Uwaga, na środku stoi betonowy słup. Idziemy prosto wzdłuż ul. Tynieckiej. Mijamy przystanek autobusowy i idziemy trzymając się krawężnika z prawej strony, gdy ten się obniży obracamy się w prawo i wchodzimy na plac Rynku. Po przejściu około 10 m dojdziemy do kwiaciarni.

Do sklepów znajdujących się po lewej stronie ul. Tynieckiej

Na przejściu dla pieszych przechodzimy ul. Tyniecką na drugą stronę. Jesteśmy przy schodach prowadzących na Wały Wiślane. Obracamy się w prawo i idziemy na wschód wzdłuż ul. Tynieckiej, którą mamy z prawej stronie.
Po lewej mamy kamienice, gdzie są wejścia do sklepów, lokali gastronomicznych i mieszkalnych.

Idąc chodnikiem z lewej miniemy Kawiarnię, a następnie bramy. Dochodzimy do Rynku Dębnickiego. Plac Rynku jest z prawej strony za ul. Tyniecką.

Idziemy dalej na wschód i miniemy Przystanek Pierogarnia, sklep spożywczy Żabka, sklep ogrodniczy i piekarnię Złoty Kłos.
Uwaga, pomiędzy sklepem ogrodniczym a piekarnią z prawej jest przejście przez ulicę Madalińskiego.

Opis z dnia, 14 maja 2021 r. Artur Słowik