Z budynku Centrum wychodzimy przez drzwi od strony ogrodu. Przed nami są schody w dół. Z prawej strony odchodzi pochylnia dla wózków. Na schodach również z prawej strony znajduje się żółta barierka. Po zejściu ze schodów trafiamy na pas integracyjny, lokalizujemy krawężnik z lewej strony i idziemy kilka kroków. Gdy krawężnik skręci, skręcamy w lewo i idziemy na północ. Idziemy chodnikiem z lewej strony mamy trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum, a po prawej część ogrodu. Po przejściu kilkunastu metrów przechodzimy na prawą stronę chodnika i idziemy dalej na północ przy krawężniku z prawej strony. Na końcu chodnika dochodzimy do furtki.

Wychodząc przez furtkę z terenu Centrum skręcamy w prawo i kierujemy się na wschód. Po lewej stronie mamy ul. Tyniecką, a po prawej ogrodzenie. Po paru metrach przed nami jest mur. Idziemy wzdłuż muru (lewo), a gdy on się skończy skręcamy w prawo. Idziemy dalej wzdłuż ulicy około 50 m, gdzie jest przejście dla pieszych. Przejście to jest z sygnalizacją świetlną , dźwiękową oraz wibracyjną.

Idziemy dalej na wschód prawą stroną ul. Tynieckiej, po lewej stronie mamy ulicę, a po prawej kamienice. W pewnym momencie dochodzimy do rogu budynku. Uwaga! po prawej stronie są schody w dół. Schody są w kierunku zachodnim. Przed nami kilka kroków jest uliczka jednokierunkowa. W prawo (na południe) odchodzi chodnik. .
Uwaga! Po lewej stronie, na łuku zakrętu są słupki, między którymi jest łańcuch, a w środkowej części przejścia dla pieszych, na chodniku jest kamienny słup.
Po przejściu ulicy jednokierunkowej idziemy chodnikiem prosto. Po lewej mamy ul. Tyniecką a po prawej plac Rynku Dębnickiego. W pewnym miejscu po prawej stronie miniemy przystanek autobusowy. Idąc dalej prosto dojdziemy do ul. Bałuckiego, która przychodzi z prawej strony. Przechodzimy przez tę ulicę i jesteśmy na rogu budynku.

Kierujemy się na wschód, budynek jest z naszej prawej strony a ul. Madalińskiego z lewej.

Po drodze mijamy przejście dla pieszych przez ul. Madalińskiego. Gdy budynki z prawej się skończą w prawo odchodzi chodnik przy ul. Barskiej.

Skręcamy w ten chodnik i idziemy na południe. Po prawej mamy budynki a po lewej trawnik, na którym co kilka metrów są drzewa. Za trawnikiem jest ul. Barska. Idziemy tak około 200 m i dochodzimy do ul. Pułaskiego, która odchodzi w prawo. Tą ulicą możemy dojść w okolicę Kościoła na Dębnikach.

Przechodzimy ul. Puławskiego na drugą stronę i idziemy dalej prosto, aż dojdziemy do uliczki, która odchodzi w prawo. Przechodzimy uliczkę i wchodzimy na chodnik. Idziemy tym chodnikiem pod górkę, trzymając się krawężnika z prawej strony. Za tym krawężnikiem jest trawa.

W pewnym miejscu z lewej usłyszymy zwiększony ruch a chodnik skręci lekko w prawo. Oznacza to, że doszliśmy do ul. Konopnickiej.

Idziemy prosto i po kilkunastu metrach skręcamy w prawo, tak jak krawężnik. Idziemy teraz na zachód. W pewnym miejscu po prawej będą schody w dół. Mijamy schody i idziemy przed siebie, aż do momentu, gdzie krawężnik skręci w prawo, doprowadzając nas do schodów w górę.

Nie skręcamy na schody tylko obracamy się o 90 stopni w lewo i przechodzimy chodnik w poprzek, dochodząc do barierki. Za barierką jest ulica.

Teraz obracamy się w lewo i idziemy wzdłuż barierki, którą mamy z prawej strony. Po przejściu kilku metrów dochodzimy do przejścia dla pieszych.

Przejście jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.
Obracamy się w prawo i przechodzimy przez szeroki pas jezdni.

Jesteśmy na szerokim chodniku. Idziemy kilka metrów, dochodząc do torowiska tramwajowego.

Chcąc jechać w stronę Łagiewnik czy Borku Fałęckiego obracamy się w prawo i idziemy na przystanek. Po lewej blisko krawężnika jest pas integracyjny zrobiony z guzków.

Uwaga na przystanku są dwie wiaty przystankowe, pomiędzy, którymi jest słup z rozkładem jazdy. Słup usłyszymy po charakterystycznym dźwięku „tuk, tuk”.
Na tramwaj czy autobus należy oczekiwać pomiędzy wiatami, bo przystanek jest podwójny.

Chcąc jechać w stronę Starego Miasta czy Nowej Huty nie skręcamy w prawo, tylko przechodzimy przez dwa tory tramwajowe.
Po przejściu torów obracamy się w prawo i idziemy szerokim chodnikiem na przystanek.
Tu też są dwie wiaty przystankowe i na pojazd należy oczekiwać pomiędzy wiatami, bo przystanek jest podwójny.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Opis z dnia, 15 maja 2021 r. Artur Słowik