Z budynku Centrum wychodzimy przez drzwi od strony ogrodu. Przed nami są schody w dół. Z prawej strony odchodzi pochylnia dla wózków. Na schodach również z prawej strony znajduje się żółta barierka. Po zejściu ze schodów trafiamy na pas integracyjny, lokalizujemy krawężnik z lewej strony i idziemy kilka kroków. Gdy krawężnik skręci, skręcamy w lewo i idziemy na północ. Idziemy chodnikiem z lewej strony mamy trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum, a po prawej część ogrodu. Po przejściu kilkunastu metrów przechodzimy na prawą stronę chodnika i idziemy dalej na północ przy krawężniku z prawej strony. Na końcu chodnika dochodzimy do furtki.

Wychodząc przez furtkę z terenu Centrum skręcamy w prawo i kierujemy się na wschód. Po lewej stronie mamy ul. Tyniecką, a po prawej ogrodzenie. Po paru metrach przed nami jest mur. Idziemy wzdłuż muru (lewo), a gdy on się skończy skręcamy w prawo. Idziemy dalej wzdłuż ulicy około 50 m, gdzie jest przejście dla pieszych. Przejście to jest z sygnalizacją świetlną, dźwiękową oraz wibracyjną.

Mijamy przejście i idziemy prawą stroną ul. Tynieckiej, po lewej stronie mamy ulicę, a po prawej kamienice. W pewnym momencie dochodzimy do rogu budynku. Uwaga! po prawej stronie są schody w dół. Schody są w kierunku zachodnim.
W prawo (na południe) odchodzi chodnik.

Skręcamy w prawo i idziemy na południe. Po prawej trafiamy na barierkę, za którą są schody w dół. Schody są równolegle do budynku. Po minięciu barierki idziemy przy ścianie.
Po drodze mijamy wejście do apteki.

Idziemy około 30 m i dochodzimy do miejsca, w którym chodnik i budynek lekko odchodzi w prawo, a przed nami jest ul. Bałuckiego. Dochodzimy do miejsca, gdzie budynek się kończy i zaczyna się krawężnik i metalowe ogrodzenie.
Obracamy się tyłem do budynku i przechodzimy na drugą stronę ul. Bałuckiego. Stojąc na chodniku obracamy się w prawo i lokalizujemy krawężnik z naszej lewej strony.

Idziemy na południowy -zachód wzdłuż ul. Bałuckiego. Ulica jest z naszej prawej strony a z lewej ogrodzenie a następnie budynki. Po drodze miniemy wjazd i wejście do restauracji i hotelu Pan Cogito i dwie wjazdowe bramy na posesje.

Gdy budynek po lewej się skończy dochodzimy do ulicy Konfederackiej, która jest przed nami.

Obracamy się w lewo i idziemy na południe przy krawężniku z lewej strony. Po przejściu kilku metrów trafimy na kostkę brukową. Gdy ta się skończy z lewej strony jest wejście do restauracji. Idziemy dalej mając z lewej ogrodzenie. Trafiamy na kolejną kostkę brukową, która lekko się obniża w lewą stronę, jest to wejście do kolejnej restauracji. Mijamy to wejście i idziemy wzdłuż ogrodzenia. Laską wyczuwamy betonowy murek. Idziemy tak do momentu, gdy on się skończy.

W tym miejscu skręcamy w lewo. Ogrodzenie jest z naszej lewej strony, a z prawej większa przestrzeń, plac przed kościołem.
Idziemy wzdłuż murku po drodze z prawej miniemy dwie ławki i dojdziemy do schodów w górę, którymi wejdziemy do kościoła.
Uwaga po lewej stronie schodów przy ścianie są betonowe prowadnice dla wózków.
Najlepiej przed schodami obrócić się w prawo i zrobić kilka kroków i dopiero wchodzić schodami na górę.

Opis z dnia, 17 maja 2021 r. Artur Słowik