Kierunek północ. Mistrzejowice, Osiedle Piastów

Z tego przystanku odjeżdżają autobusy linii nr 123, 159, 178. Przystanek posiada wiatę, jest szeroki. Po wyjściu z autobusu kierujemy się w prawo. Przed przejściem dla pieszych jest latarnia. Peron autobusowy lekko obniży się przed przejściem. Po obniżeniu peronu wchodzimy na ścieżkę rowerową wspólną z chodnikiem pieszym. Kierujemy się w lewo na godz. 9. Dochodzimy do trawnika. Teraz kierujemy się w prawo na godz. 3. Dochodzimy do przejścia dla pieszych w kierunku południowym. Ścieżka rowerowa jest po stronie prawej, jest ona asfaltowa. Przed przejściem dla pieszych jest delikatny pas uwagi. Gdyby z tego miejsca iść w tył, można iść wzdłuż ul. Wiślickiej w kierunku Mistrzejowic. Miniemy wtedy wiatę przystankową po stronie lewej, mając trawnik po stronie prawej. Chodnik jest obok ścieżki rowerowej. Gdy przejdziemy skrzyżowanie na stronę południowo-wschodnią, znajdziemy się na kierunku Rondo Kocmyrzowskie, Plac Centralny. Przejście jest dwupasmowe z wysepką pośrodku.

Kierunek wschód

Tutaj zatrzymują się autobusy linii123, 125, 138, 152, 172, 189, 501, 502, 511. Przejście dla pieszych jest zaopatrzone w pas uwagi. Do przystanku kierujemy się w zaraz w lewo. Równolegle z przystankiem biegnie ścieżka rowerowa. Jest ona odgrodzona barierką. Idąc w lewo na przystanek napotykamy na znak drogowy na dwóch podporach. Przed wiatą przystankową jest automat biletowy MPK. Za nim jest wiata. Peron przystankowy od ulicy oddziela wypukły pas uwagi. Peron przystankowy jest długi, ale dość wąski. Idąc dalej w kierunku wschodnim można dojść do stacji benzynowej i Burger Kinga. Gdy cofniemy się do przejścia dla pieszych kierujemy się w prawo w kierunku przejścia wschód zachód. Pomocny tu będzie trawnik, który napotkamy kilka kroków za przejściem dla pieszych. Kierujemy się w prawo na przejście – kilkanaście kroków. W lewo od przejścia idzie chodnik w dół w kierunku Czyżyny. Przez dwupasmowe przejście udajemy się na przystanek w kierunku Ronda Czyżyńskiego i Ronda Dywizjonu Dywizjonu 308. Po dwupasmowym przejściu skręcamy w lewo do przystanku. Obok ulicy jest tutaj latarnia uliczna. Idziemy kilkanaście kroków do wiaty przystankowej. Przystanek wąski z wiatą. Peron przystankowy nie ma pasa uwagi przed krawężnikiem.

Kierunek południe, Rondo Czyżyńskie

Z tego przystanku odjeżdżają autobusy nr 129, 142, 178. Za wąskim przystankiem jest trawnik, krzaki i skarpa. Z przejścia dla pieszych w lewo idziemy na powyższy przystanek, idąc prosto można iść w kierunku zachodnim wzdłuż ulicy. Jest to chodnik wspólny ze ścieżką rowerową, „nie polecam”. Po stronie południowo-zachodniej brak przejścia pieszego w kierunku północnym. Aby dojść do przystanku w kierunku zachodnim należy przejść przez przejścia dla pieszych w kierunku wschodnim, północnym i zachodnim.

Kierunek zachód

Z pierwszego omawianego przystanku czyli kierunek północ, gdy peron przystankowy się obniży po stronie prawej jest przejście. Po lewej jego stronie jest ścieżka rowerowa. Idziemy w kierunku zachodnim przez dwa pasy jezdni. Przejścia posiadają pasy uwagi. Po kilku krokach napotykamy trawnik. Idąc w prawo po kilkudziesięciu metrach dojść można do kiosku, sklepu warzywnego, piekarni i sklepu całodobowego z alkoholem. Odchodzi tam również alejka do parku. Idąc kilka metrów od przejścia dla pieszych lewo spotykamy barierki oddzielające ulicę od chodnika. Brak tutaj ścieżki rowerowej. Barierki idą delikatnym łukiem w prawo kierując na przystanek. Można iść łukiem wzdłuż trawnika. Przy trawniku jest stacja hulajnóg i rowerów. Po stronie prawej tej szerokiej alei jest za stacją hulajnóg przecznica w kierunku parku. Jest tutaj również tablica ogłoszeniowa, automat biletowy MPK ,mały kiosk i wiata przystankowa. Za pierwszą wiatą w kierunku zachodnim jest znów wejście do parku, a dalej druga wiata przystankowa. Przystanek bardzo szeroki, przed krawężnikiem pas uwagi.
Tutaj zatrzymują się autobusy linii 125, 138, 142, 152, 159, 172,189, 501, 502, 511. Wzdłuż ulicy można iść w kierunku zachodnim napotykamy tu jeszcze kilka wejść do parku mistrzejowickiego. Chodnik szeroki wspólny ze ścieżką rowerową.

Kierunki i nazwy ulic

Kierunek północ – ul. Wiślicka,
kierunek wschód – ul. Okulickiego,
kierunek południe – ul. Stella Sawickiego,
kierunek zachód – ul. Bora Komorowskiego.