Nie wychodząc z domu, osoby z dysfunkcją wzroku mogą miło spędzić czas w gronie rodzinnym lub ze znajomymi. Jeśli w śród nich nie ma osoby widzącej mogą sami zagrać w niektóre gry. Gry są dostosowane dla osób niewidomych.

Warcaby i szachy

W warcaby i szachy gramy na tej samej planszy. Pola białe są lekko zagłębione niż pola czarnego koloru. Na każdym z pól, na środku jest otwór, do którego wkładamy figurę. Każda figura od spodu ma kołek, pasujący do otworów. Pionki białego koloru są ze spłaszczoną górą, natomiast pionki koloru czarnego są zakończone szpiczasto.
Pionki na planszy stoją stabilnie, także bez problemu można je dotykać, żeby skontrolować sytuację na planszy. Mamy pewność, że niczego nie poprzestawiamy.

Chińczyk i Młynek

Gra planszowa. Plansza jest na desce, gdzie droga po której poruszamy się pionkami jest wypukła. Na każdym polu jest otwór, do którego wkładamy pionek. Pionek jest od dołu zakończony kołkiem. Pionki na górze są oznakowane punktami. Gracz pierwszy ma pionki z jednym punktem, gracz drugi z dwoma, gracz trzeci z trzema punktami po ukosie, a gracz czwarty z czterema punktami, podobny układ jak w brajlu litera x.
Do planszy jest dołączona sześcienna kostka do rzucania. Każda ze ścianek ma brajlowskie oznaczenie od 1 do 6 punktów.

Karty do gry

Znając kilka zasad gier karcianych, osoby niewidome mogą zagrać w karty. Po stronie figur, w rogach w górnym prawym i dolnym lewym są oznaczenia brajlowskie, mówiące jaka to karta. Zawsze sprawdzamy w górnym prawym rogu, ponieważ w dolnym lewym oznaczenie będzie do góry nogami. Jest to specjalnie zrobione, ponieważ jeśli kartę obrócimy do góry nogami to zawsze w prawym górnym rogu znak będzie poprawnie ustawiony.
Oczywiście karty można oznakować sobie samemu, ale po jakimś czasie punkty na kartach się zatrą. Kupione karty z oznaczeniami są trwalsze.

Domino

Kostki domina są zrobione z korka lub materiału, który nie będzie się ślizgał na powierzchni, na której będziemy grali.
Górna część kostki domina jest podzielona na pół. Każda z nich jest oznaczona jakąś ilością kropek. Oczywiście oznaczenia są brajlowskie.

Kości

W kości możemy zagrać dwoma rodzajami kostek. Jedne są zrobione z drewna, a drugie z tworzywa sztucznego. Kostki są oznakowane na dwa sposoby. Jedne mają wypukłe oznakowania brajlowskie na każdej ze ścianek a drugie, rzadziej spotykane mają wklęsłą ilość oczek na danej ściance. Oboma modelami można swobodnie grać, gdyż bez problemów wyczuwamy palcami co jest na danej ściance.