Stacja znajduje się w województwie dolnośląskim.
Jest położona pomiędzy stacjami Nowa Sól (północny-zachód), Rudna Gwizdanów (południowy – wschód) i Leszno (wschód).
Perony i tory są w osi wschód-zachód.

Na dworcu znajdują się perony, zabudowana kładka nad torami i budynek dworca.

Oznaczeń dla osób niewidomych nie ma. Toalety znajdują się w holu dworca. Zapowiedzi megafonowe są wygłaszane przez pracownika kolei. Wind nie ma. Kasy znajdują się w holu dworca.
W sąsiedztwie dworca znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, postój Taksówek i parking.

Na Stacji Głogów zatrzymują się pociągi osobowe i pospieszne.

Perony
Na stacji mamy 4 perony. Perony 1, 2 i 4 są wyspowe i dwukrawędziowe. Peron nr 3 jest wyspowy i jednokrawędziowy. Przy drugiej krawędzi jest ogrodzenie. Obecnie peron ten jest wyłączony z obsługi podróżnych.

Numeracja torów przy peronach stojąc twarzą w kierunku wschodnim (Leszno, Wrocław):

  • Peron 1, po lewej tor nr 16, po prawej tor nr 18,
  • Peron 2, po lewej tor nr 2, po prawej nr 4,
  • peron 3, po lewej tor nr 1, po prawej ogrodzenie za którym jest tor nr 2,
  • peron 4, po lewej tor nr 7, po prawej tor nr 5.

Na peronach nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.
Perony są niskie około 38 cm od pgs.

Perony 1, 2 i 3 są podobne do siebie. Na tych peronach zadaszenie znajduje się w 3/4 długości peronu, natomiast słupy, filary, ławki i tablice są ustawione w osi peronu,
Na peronie nr 4 nie ma żadnego zadaszenia. Słupy, ławki i tablice są ustawione w osi peronu.

Z każdego z peronów możemy wyjść schodami w górę na zabudowaną kładkę. Na peronach 1 do 3 schody te znajdują się w połowie długości peronów.
Na peronie nr 4 schody na kładkę są pod koniec peronu po stronie zachodniej.

Pociągi w kierunku Zielonej Góry odjeżdżają w stronę zachodnią, natomiast pociągi w kierunku Leszna, Legnicy i Wrocławia odjeżdżają w stronę wschodnią.
Pociągi w kierunku Leszna przeważnie odjeżdżają z peronu nr 4.

Wyjścia z peronu

Z peronów wychodzimy schodami w górę na zabudowaną kładkę. schody na kładkę są z obu stron. Kładka ta łączy wszystkie perony z budynkiem dworca.
Stojąc na kładce przy zejściu na peron nr 4, obróconym tyłem do ściany, po obu stronach mamy schody na peron nr 4. Idziemy długą zabudowaną kładką w kierunku południowym. Po drodze mijamy z obu stron zejścia, odpowiednio na perony 3, 2 i 1. Po minięciu zejścia na peron nr 1 idziemy długim odcinkiem kładki, aż dojdziemy do schodów w dół. Po zejściu ze schodów, wchodzimy na hol dworca.

Kładka nad torami

Na kładce nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.
Stojąc na kładce przy zejściu na peron nr 4, obróconym tyłem do ściany, po obu stronach mamy schody na ten peron. Idziemy zabudowaną kładką w kierunku południowym. Po drodze mijamy z obu stron zejścia, odpowiednio na perony 3, 2 i 1. Po minięciu zejścia na peron nr 1 idziemy długim odcinkiem kładki, aż dojdziemy do schodów w dół. Po zejściu ze schodów, wchodzimy na hol dworca.

Budynek dworca

Budynek dworca jest na południe od peronów.
W budynku dworca nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.
Wchodząc z kładki do holu głównego naprzeciw nas są drzwi, którymi wyjdziemy z budynku dworca. Idąc na wprost na prawej ścianie będziemy mijali toalety, a po lewej kasy biletowe. Przy kasach mamy dużą przestrzeń holu dworca.
Po wyjściu z budynku dworca znajdujemy się pod zadaszeniem a przed nami jest główna ulica..

Wchodząc na dworzec

Do budynku dworca wchodzimy przez drzwi prowadzące na hol. Po minięciu drzwi, po prawej stronie mamy dużą przestrzeń holu dworca i kasy biletowe, idąc prosto w kierunku kładki po lewej miniemy toalety. W pewnym miejscu dojdziemy do schodów w górę.
Wchodzimy schodami i jesteśmy na długiej kładce. Idziemy na północ około 40 m, aż trafimy z obu stron na zejście. Są to schody na peron nr 1. Idąc dalej miniemy takie same zejścia na perony 2 i 3. Obecnie peron nr 3 nie obsługuje podróżnych. Po minięciu zejścia na peron nr 3 dochodzimy do ściany. Z obu stron mamy schody na peron nr 4. Na ten peron schodzimy schodami z prawej strony, ponieważ schodząc schodami z lewej, zejdziemy na koniec peronu czwartego, gdzie nie zatrzymuje się żadna część składu.

Na peronach 1 i 2 na pociąg oczekujemy przy schodach. W tym miejscu powinna zatrzymać się jakaś część składu.
Na peronie nr 4 po zejściu prawymi schodami idziemy peronem około 30 m, tu powinna zatrzymać się jakaś część składu pociągu.

Warto wiedzieć

Na końcu kładki przed wejściem na hol jest kilka schodów w dół.
Peron nr 3 jest wyłączony z eksploatacji.
Na peronach 1 i 2 na pociąg należy oczekiwać przy schodach prowadzących na kładkę. W tym miejscu powinna zatrzymać się jakaś część składu pociągu.
Na peron nr 4 schodzimy z kładki prawymi schodami.
Na peronie nr 4 należy przejść około 40 m od schodów i w tym miejscu należy oczekiwać na pociąg, tu powinna zatrzymać się jakaś część składu pociągu.
Kładka jest długa.
Toalety znajdują się na holu dworcowym.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Michała Stępnia, Kamila Świętonia, Artura Forkasiewicza, Krzysztofa Zapalskiego i Grzegorza Kani za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 30 czerwca 2021 r. Artur Słowik