Stacja znajduje się w województwie Mazowieckim.
Jest położona pomiędzy stacjami: Puławy Miasto (południowy – wschód), Łuków (północny-wschód), Radom (południowy – zachód) i Pilawa (północny – zachód).
Perony i tory są w osi północny-zachód – południowy – wschód.
Na dworcu znajdują się perony, budynek dworca i tunel.
Oznaczenia dla osób niewidomych są na peronach. Toaleta jest zamknięta. Zapowiedzi megafonowe są wygłaszane przez pracownika kolei. Windy są. Kasy biletowe są nieczynne.
Na stacji Dęblin zatrzymują się pociągi osobowe i pospieszne.
W okolicy dworca znajduje się sklep i parking.
Perony
Na stacji mamy 3 perony.
Perony 2 i 3 są wyspowe i dwukrawędziowe. Peron nr 1 boczny jest jednokrawędziowy. Przy nim jest budynek dworca.
Peron nr 1 jest przesunięty względem pozostałych peronów w stronę południowo – wschodnią.
Numeracja torów przy peronach stojąc twarzą w kierunku południowo – wschodnim (Puławy, Radom):
Peron 1, po lewej tor nr 5,
Peron 2, po lewej tor nr 1, po prawej tor nr 3,
Peron 3, po lewej tor nr 4, po prawej tor nr 2.
Na peronach są oznaczenia dla osób niewidomych. Guzki znajdują się na linii bezpieczeństwa. Przed linią bezpieczeństwa wzdłuż peronów 2 i 3 jest ścieżka prowadząca. Na peronie nr 1 ścieżka ta jest w osi peronu.
Perony 2 i 3, są bardzo wysokie około 80 cm od pgs, natomiast peron nr 1 jest niski i ma około 40 cm od pgs..
Perony nr 2 i 3
Na końcu peronów 2 i 3, po stronie południowo – wschodniej (Puławy, Radom) jest zejście do tunelu.
Za zejściem jest winda.
Wzdłuż peronów przed liniami bezpieczeństwa są ścieżki prowadzące, którymi dojdziemy do schodów prowadzących do tunelu. Przed schodami w poprzek peronu jest ścieżka prowadząca, co pomoże zlokalizować zejście.
Na peronach w 1/4, 1/2 i 3/4 długości peronu są zadaszenia z ławkami.
Słupy, zadaszenia, ławki i tablice są ustawione w osi peronów.
Pociągi w kierunku Warszawy, Puław i Lublina, odjeżdżają z torów przy peronie nr 2, natomiast pociągi w kierunku Łukowa z torów przy peronie nr 3.
Peron nr 1
Idąc po peronie nr 1 od strony tunelu z lewej jest tor a z prawej miniemy trzy budynki. Pierwszy to budynek kolejowy. Drugi to sklep spożywczy, a trzeci to budynek dworca.
Jeśli będziemy szli ścieżką prowadzącą, która jest w osi peronu, to z lewej strony, pomiędzy ścieżką a krawędzią peronową co kilkanaście metrów będziemy mijali ławki. W pewnym momencie dojdziemy do miejsca, gdzie ścieżka skręci w prawo. Idąc po ścieżce dojdziemy do drzwi budynku dworca.
Na peronie nr 1 nie ma żadnego zadaszenia.
Słupy i tablice na tym peronie są przy budynku dworca.
Z peronu nr 1 odjeżdżają pociągi podstawiane w kierunku Lublina i Radomia.
Uwaga, pociągi do Radomia jeżdżą dwiema trasami, krótszą przez Pionki Zachodnie albo dłuższą przez Pilawę, Warszawę i Warkę.
Wyjścia z peronu
Na końcu peronów 2 i 3, po stronie południowo – wschodniej, znajdują się kamienne, zabudowane schody w dół. Schody są w kierunku południowo – wschodnim. Schodami tymi zejdziemy do tunelu dworca.
Do tego samego tunelu możemy zjechać z peronów windą, która znajduje się po stronie południowo – wschodniej tunelu (za schodami).
Chcąc skorzystać z windy musimy ominąć schody i iść wzdłuż ściany. Gdy ta się skończy, schodzimy do osi peronu. Stajemy tyłem do ściany i robimy kilka kroków, trafiając na drzwi do windy.
Przyjeżdżając pociągiem na peron nr 1 wysiadamy i przed nami jest budynek stacyjny. Chcąc wyjść z dworca, lokalizujemy ścieżkę prowadzącą i idziemy w prawo. Po drodze miniemy sklep spożywczy i budynek kolejowy. Następnie z lewej będzie płot. Gdy Ścieżka się skończy to oznacza, że wyszliśmy z peronu nr 1. Przed nami w odległości około 5m jest zejście do tunelu.
Uwaga, z lewej strony są zamontowane stojaki na rowery.
Nie idziemy w stronę tunelu tylko skręcamy w lewo i idziemy prosto, aż dojdziemy do ulicy.
Idąc w stronę ulicy, po obu stronach jest miejsce, gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
Tunel
W tunelu dworca są oznaczenia dla osób niewidomych. Przy wejściach na perony 2 i 3, w osi tunelu są na podłodze zrobione z guzków, pola uwagi w kształcie krzyży. Są one ciężkie do zlokalizowania. Najlepiej w tunelu poruszać się przy ścianie, w ten sposób łatwiej będzie nam zlokalizować schody.
Stojąc w tunelu przy schodach prowadzących na peron nr 3, odwróconym tyłem do ściany końcowej tunelu, schody mamy z naszej prawej strony, a windę z lewej.
Idziemy prosto przez tunel. Po drodze mijamy wejście na peron nr 2. Z lewej windę, a z prawej schody na ten peron. Na końcu tunelu dochodzimy do ściany. Z prawej strony jest winda, a z lewej schody. Po wyjściu schodami na górę z lewej strony mamy torowisko. Przed nami w odległości około 5 metrów jest wejście na peron nr 1, a z prawej jest dojście do ulicy.
Budynek dworca
Budynek dworca znajduje się na południowy – wschód od peronów 2 i 3. Jest przy peronie nr 1. W budynku nie ma oznaczeń dla osób niewidomych.
Budynek jest otwarty, ale w nim nic nie ma. Jedynie można się schronić przed deszczem.
Wchodząc do budynku od strony peronu nr 1, jesteśmy w małym przedsionku. Obracamy się w lewo i przechodzimy przez drzwi. Wchodzimy do poczekalni, gdzie z lewej strony pod oknem są siedziska.
Wchodząc na dworzec
Stojąc na chodniku przy ulicy, obróconym tyłem do jezdni, idziemy chodnikiem w stronę torów. W pewnym miejscu dochodzimy do chodnika prawo – lewo. Uwaga, z prawej strony są zamontowane stojaki na rowery.
Po minięciu stojaków dochodzimy do ogrodzenia, które jest przed nami. Za ogrodzeniem są tory kolejowe.
Jeśli skręcimy w prawo to po kilku krokach wejdziemy na peron nr 1. Z lewej strony będziemy mieli tor.
Jeśli przy ogrodzeniu obrócimy się w lewo, to po przejściu kilku kroków dojdziemy do schodów w dół. Schodami tymi schodzimy do tunelu.
Stojąc w tunelu, obróconym tyłem do ściany końcowej, schody z naszej prawej, idziemy tunelem, przy ścianie z lewej strony. W ten sposób będzie nam łatwiej zlokalizować schody na perony. Najpierw będą schody na peron nr 2, a następnie na peron nr 3. Naprzeciwko schodów, czyli z naszej prawej strony będą windy na te perony.
Po wejściu na peron nr 2 lub 3, należy przejść w okolicę pierwszego zadaszenia i w tym miejscu oczekiwać na pociąg. Tu powinna zatrzymać się jakaś część składu pociągu.
Warto wiedzieć
Peron pierwszy jest niski.
Perony 2 i 3 są bardzo wysokie.
Peron nr 1 jest wysunięty w stronę południowo – wschodnią, w stosunku do peronów 2 i 3.
Przy peronie nr 1 jest sklep spożywczy.
Na rogu wejścia na peron nr 1 i chodnika prowadzącego do ulicy, są stojaki na rowery.
Na peronach 2 i 3 na pociąg należy oczekiwać w okolicy pierwszego zadaszenia, od strony tunelu. Tu powinna zatrzymać się jakaś część składu pociągu.
Przy chodniku prowadzącym do ulicy,, jest trawa gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
Toalety są nieczynne.
Podziękowania
Serdeczne podziękowania dla Anny Słowik, Michała Stępień i Artura Forkasiewicza za konsultacje i wizję lokalną.
Dane z dnia, 31 marca 2022 r. Artur Słowik